A feleződés óta folyamatosan csökken a bitcoin hálózati épsége. Ez jól látható a zuhanó hashrátában és az emelkedő tranzakciós költségekben.
A zuhanás tovább folytatódott a héten, de egyelőre úgy tűnik, hogy nincs összefüggés a hálózat épsége és az árfolyam között.
A Glassnode elemzőcég szerint a hálózat gyengeségének oka a csökkenő épsége, a láncon zajló aktivitás és a fizetőképesség csökkenése.
A hashráta zuhanása megállhat a tranzakciós költségek csökkenésével
A bitcoin feleződésével a blokkjutalom a felére csökkent, ezzel nagyot zuhant a bányászok jövedelme, akik fenntartják a bitcoin hálózatát és hitelesítik a tranzakciókat.
Mivel csökkent a bányászok jövedelme, a hashráta folyamatos zuhanást mutat az esemény óta.
A nagyobb bányászok ezt megúszták, mivel a feleződés előtt be tudták szerezni a lehető legfejlettebb bányagépeket, ez magyarázatot adna arra is, hogy miért ugrott meg a hashráta a feleződés előtti napokban.
Azonban a kisebb bányászoknak kapitulálniuk kellett az elmúlt hetek során, ebből eredhet a most megfigyelhetett zuhanás.
A Blockchain.com adatai szerint a zuhanás kissé lassult az elmúlt hetek során:
Az elmúlt napok alatt megugrottak a tranzakciós költségek, amelyek megdobhatták a bányászok jövedelmét és így lassították a hashráta csökkenését. A költségek azóta csökkenni kezdtek.
Tovább romlik a hálózat épsége a láncon történő aktivitás és fizetőképesség romlásával
Az elmúlt hónapok során többször is gyengeség jeleit mutatta a bitcoin hálózata, és a múlt hét sem jelentett kivételt ez alól.
Erre a Glassnode is kitért a legújabb „A hét a láncon” című cikkében, melyben azt mondták, hogy a bitcoin hálózati aktivitása jelentősen csökkent a múlt hét során.
„A hálózat épsége 68 pontra esett a múlt héten, miután amúgy is 20%-kal csökkent a növekedése. A növekedés ismét beindult a hétvégén, de összességében továbbra is alacsony, és a hálózat aktivitása is csökkent valamelyest a múlt heti szinthez képest.”
A cikk szerint a bitcoin fizetőképessége is romlott a múlt héten, 2020-as mélyponthoz érkezett.
A tőzsdékről történő tömeges kiutalgatások magyarázatot adhatnak erre a jelenségre.
Olvastad már? Ismét mozgásnak indult az ellopott bitcoin a 2016-os Bitfinex-támadásból
Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂