Az Ethereum gyakran nevetségesen magas tranzakciós díjai mostanra jelentősen lecsökkentek, ami elsőre jó hírnek tűnik, ám ezzel egyidejűleg kérdések merülnek fel a hálózat hosszú távú életképességével kapcsolatban.
Az Ethereum alapdíjai új mélypontra süllyedtek
Az Ethereum, a második legnagyobb kriptovaluta, alap gas-díjai több éves mélypontra, mindössze 0,8 gwei-re csökkentek.
A gas-díjak azok a költségek, amelyeket a felhasználók fizetnek a tranzakciók feldolgozásáért az Ethereum hálózaton.
Az alapdíj azt az összeget jelenti, amely minimálisan szükséges egy tranzakció érvényesítéséhez, bár a felhasználók dönthetnek úgy, hogy magasabb díjakat fizetnek a tranzakcióikért, hogy a lehető leggyorsabban blokkba kerüljenek.
Történelmileg az Ethereum díjai a kereslet függvényében ingadoztak, a csúcsot 2022 májusában érték el, amikor egy tranzakcióért akár 196 dollárt is elkértek.
Ilyen díjakkal bizonyára senki sem lenne elégedett ma.
Vigyázz, mit kívánsz!
A díjak drasztikus csökkenése a legújabb Dencun frissítés után következett be, amely bevezette a „blobs” technológiát, ami a skálázhatóság javítását célozza, gyorsabb és olcsóbb tranzakciókat lehetővé téve.
Bár ez a frissítés ténylegesen megfizethetőbbé tette a tranzakciókat, megzavarta az Ethereum deflációs narratíváját, azaz a csökkenő készletet, ami sok támogatója számára kulcsfontosságú értékesítési pont volt.
A nagy kérdés most az, hogy az Ethereum inkább felhasználókat vagy befektetőket akar-e magához vonzani.
Az Ultra Sound Money adatai szerint az elmúlt héten mindössze 7 729 ETH tokent égettek el, miközben 18 064 új tokent bocsátottak ki.
Ez a trend egyértelműen inflációs irányba tolódott el, ami éles ellentétben áll azzal a deflációs környezettel, amit az Ethereum támogatói eddig hangoztattak.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Növekvő infláció, akárcsak a fiat valutáknál
A Fidelity friss jelentése szerint az idei év második negyedévében az Ethereum az eddigi legmagasabb inflációs szintjét érte el, és a cég elemzői arra számítanak, hogy a hálózat a jövőben is inflációs negyedéveket fog tapasztalni.
Ez a trend aggodalmat kelt az Ethereum támogatói körében, akik az inflációt a hálózat elsődleges fenyegetéseként látják.
Martin Köppelmann, az Ethereum sidechain, a Gnosis alapítója úgy kommentálta a helyzetet, hogy egy 23,9 gwei mértékű alapdíj lenne szükséges ahhoz, hogy kiegyensúlyozza a staking jutalmakat.
Azt javasolta, hogy az Ethereumnak növelnie kellene a Layer 1, azaz a fő hálózat aktivitását az egyensúly helyreállítása érdekében, még akkor is, ha ez ellentmondásosnak tűnhet a jelenlegi alacsony díjak fényében.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Kisebb vérfürdőre ébredhettünk hétfő reggel a kriptopiacon
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.