Visszatérne a japán piacra a Binance

A kriptotőzsde évekkel ezelőtt vonult ki Japánból, miután a hatóságok szerint illegálisan, engedélyek nélkül működött náluk.

Most viszont úgy néz ki, szívesen visszatérnének a szigetországba, és keresik a módját, hogy hogyan tudnák a működéshez szükséges engedélyeket megszerezni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A lépés fő oka, hogy a japán kormányzat az utóbbi időben enyhített a kriptóhoz való hozzáállásán, megengedőbb szabályzást léptetett életbe, ennek hatására pedig növekedésnek indult a felhasználók száma.

Az ilyen növekedés pedig már a Binance érdeklődését is felkeltette, derül ki a Bloomberg hét eleji cikkéből.

A publikációban egyelőre semmiféle hivatalos bejelentésről sem esik szó, az újságírók szerint viszont az információ olyanoktól származik, kik érintettek az ügyben.

A Binance szóvivője nem kommentálta ezt a konkrét kérdést, nyilatkozott viszont a szabályozási hozzáállásról, általánosságban.

„Nem lenne kívánatos, hogy az aktív szabályozói tárgyalásokról adjunk ki információt. Ennek ellenére elmondhatjuk, hogy a Binance mindig is elkötelezte magát a szabályoknak való megfelelés mellett. Ezért követjük a törvényeket is, és alávetjük magunkat a szabályozásnak, hiszen a célunk a fogyasztóink védelme, és az innovációk bátorítása, hogy az iparág fejődhessen.”

A Binance 2018-ban vonult ki Japánból. Akkor az ország illetékes hatósága, a Financial Services Agency (FSA) hivatalosan is figyelmeztette a tőzsdét, hogy engedélyek nélkül, illegálisan működik a területükön.

Tavaly júniusban ismét figyelmeztetést adtak a tőzsdének, mivel a hatóság szerint továbbra is kiszolgálják a japán felhasználókat, anélkül, hogy regisztráltatnák a vállalatot a japán felügyelő szerveknél.

A Binance az utóbbi évek során több hasonló figyelmeztetésben is részesült, a világ számos hatósága részéről. Nem meglepő tehát, hogy a tőzsde a jogszabályi megfelelést az egyik legfontosabb prioritásává tette.

Arról is megosztották a terveiket, hogy kriptotőzsdeként a jövőben szabályozott pénzügyi intézménnyé kívánnak alakulni.

Ennek jegyében a közelmúltban nemzetközi szakértőkből álló csapatot állítottak fel, akik a jogi, kormányzati, pénzügyi, gazdasági, és vállalati szabályozások területén rendelkeznek tapasztalatokkal, és ennek köszönhetően el tudják navigálni a tőzsdét, hogy a lehető legnagyobb mértékben ki tudja terjeszteni a legális működési területét.

Olvastad már? Az amerikai dollárindex ellentétes mozgása a Bitcoinnal

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

A tőzsde zuhan, de a Bitcoin állja a sarat

Április 4-én óriási csapás érte az amerikai tőzsdét, és egyetlen nap alatt 3,25 billió dollárt vesztett az értékéből. Összehasonlításképpen, ez több, mint az egész kriptopiac...

A Tether USDT-je nem felel meg az SEC új stablecoin-besorolásának

Egy ritka és egyértelmű lépéssel az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) új iránymutatást adott ki. Ez jelentős hatással lehet a stablecoin-piacra. A hivatal közölte, hogy bizonyos...

Zsinórban négy hónapot zárt mínuszban az Ethereum

A többség úgy véli, hogy a kriptopiac bikapiacban van, ami az amerikai választások körül kezdődött. Bár az elmúlt hónapok nem alakultak jól a legtöbb kriptovaluta számára,...

Húsvéti rali robban: szárnyal a Solana (SOL) és a Dogecoin (DOGE) — de egy ismeretlen altcoin is feltör

Sokan tudják, hogy a húsvét nemcsak ünnepi hangulatot hozott, hanem komoly ármozgásokat is indított el a kriptovaluták piacán. A Solana (SOL) és a Dogecoin (DOGE)...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.