Visszatekintő – így bányásztunk 2013-ban

Ha ma azt a szót halljuk, hogy „bányászat”, mindenki fejében ASIC-ok és hatkártyás zúgó rigek jelennek meg egymásra pakolva. Nem volt azonban ez mindig így. Vagyis jó, a zúgás megvolt, de modern szerkezetekre nem volt szükség. A Crypto Kingdom szakértőinek köszönhetően most visszarepülhetünk egy kicsit a múltba.

Olvastad már? Most a legjobb hozzáfogni a bányászáshoz – mutatjuk miért

„GPU-val bányásztuk a Litecoint”

2013-ban videokártyás bányászásokat szinte csakis AMD-vel végeztünk. Az NVIDIA-val igencsak komoly gondok voltak, és mire végül sikerült bányászatra fogni őket, a teljesítményük egyáltalán nem volt kielégítő. Mi konkrétan HD7850, 7870, és HD 7970 kártyákkal bányásztunk.

A 7850 és 7870-esek középkategóriásak voltak, és már 2 héttel korábban elérhető volt hozzájuk bányászprogram stabilak voltak, és annyira nem is melegedtek.

Az alaplapokat két kártyával szereltük fel, és hozzáfogunk a Litecoin-bányászathoz. A Dogecoin létrejöttének első napja is nagyon érdekes volt.

Aztán a riserek segítségével egyre több videokártyát tudtunk egy alaplapra szerkeszteni. 2013-ban láttunk először ilyesmit, de szinte mindenhol csak problémákról olvastunk – hogy ez nem működik, hogy a kártyák összezavarodnak és további gondokat okoznak.

A most ismert állványok csak később születtek. Mivel lenyomtuk a fogyasztói árakat, egy csomó gépünk volt szabadon, szekrények nélkül.

Lejjebb láthattok egy képet arról a tesztgépről, amelyikkel először tértünk át az Itcrabbit szoftverre és kapcsolódtunk be egy poolba.

Hasonló megoldás volt a mai Hive OS-hez. Ez azt jelenti, hogy letöltöttük az linux image-et (BAMT, ZMOS, Pimp…), feltelepítettük, majd elindult a bányászat.

A szoftver létrehozói az első 15 perc teljes bányászat után számlázták a díjakat. Nem is volt semmi gond, amíg nem jött a nyár – a gépek elkezdtek túlmelegedni, és gyakran újraindultak. Aztán az a sok 15 percnyi bevétel kiesett.

Forrás: kryptomagazin.sk
Mesebeli visszatérés és az első ASIC-ek

A piacra később megérkezett a Radeon R9 270X, amelynek azonos teljesítménye volt, mint a HD 7870-nek, mindössze nagyjából 15.000 forinttal drágábbak voltak, és más csomagolásuk volt.

A visszatérés akkor 10-21 napig tartott, az érmék ára pedig egy éjszaka alatt 300 – 500 százalékot növekedtek.

Ugyanúgy megérkezett az első ASIC – a Bitcoinra tervezett Bitmain Antminer S1. A szállítási idő nagyjából 40 nap volt, és igencsak meglepett minket, hogy a megérkezett termék poros volt.

A következő nap aztán két másik követte. Visszaküldtök, aztán 20 nap múlva érkezett vissza hozzánk.

A probléma az volt, hogy a nyereség 80 százaléka az első 6 nap alatt termelődött ki, a maradék 14 alatt pedig a maradék 20 százalék.

Ha tehát egy héttel is kapcsoltuk volna be őket, a beléjük fektetett pénz már akkor sem térült volna meg.

2014 februárjától a kriptoárak csökkenni kezdtek, és ez a következő másfél évben is ez volt a jellemző tendencia.

Az altcoinok zuhanásával a hozam is csökkenni kezdett. 2014 végére még csak beszélni sem lehetett jövedelmezőségről. 2015-ben aztán megérkezett az Ethereum, a bányászat pedig újra kifizetődő tevékenységgé vált.

A bányászat ma inkább csak a nagyobb bányásztanyákra korlátozódik, ahol a nagy fogyasztás miatt jobb áron lehet hozzáférni az elektromos áramhoz, hatékonyabb szellőztetést biztosítanak, és automatizált igazgatással rendelkeznek, minimális emberi beavatkozással.

Forrás: kryptomagazin.sk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

Trump menesztené a Fed vezetőjét?

Képzeljük el, hogy egy családi vállalkozást irányítunk. És valahányszor nem tetszik, amit a könyvelő mond, egyszerűen kihajítjuk az ablakon. Na, valami ilyesmi történne most, ha...

Az XRP árfolyama figyelemre méltó erőt mutat

Prémium Ripple (XRP) Az XRP árfolyama figyelemre méltó erőt mutat, mivel 2024 decembere óta a szintek a 1,8 dollár körüli kritikus támaszszint felett maradtak. Ez arra utal, hogy...

Kitör vagy bedől az Ethereum?

Az Ethereum piaca most olyan, mint egy feszültséggel teli sakkjátszma, ahol mindenki a másik lépésére vár. Az árfolyam egy szűk sávba szorult 1540 és 1630...

Bitcoin kontra Arany mit gondol Peter Schiff a digitális valutárol

A külföldi részvényekbe és aranyba fektető, több mint egymilliárd dollárt kezelő befektető élesen bírálta a bitcoint. Kritizálta Michael Saylor BTC-vásárlásairól ismert pénzügyi cégét is, amely...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.