A Bybit tőzsde 2024. február 23-án kiadott egy feketelistázott pénztárca API-t. Erre a Lazarus Group hackertámadása miatt volt szükség, amely során több mint 1,4 milliárd dollárnyi kriptót loptak el a központosított tőzsdéről.
A bejelentés szerint a feketelista segítheti a fehér kalapos hackereket a pénz visszaszerzésében, a Bybit jutalomprogramja keretében.
A listát rendszeresen frissítik az új fenyegetések ellen.
A Bybit vezérigazgatója, Ben Zhou elmondta:
„Energiával tölt fel az elképesztő bajtársiasság a blokkláncon és a való életben. Ha jól csináljuk, ez fordulópont lehet az iparágunk számára. Együtt erősebb védelmi rendszert építhetünk a kibertámadások ellen.”
A jutalomprogram bejelentése egy szélesebb erőfeszítés része az ellopott pénzeszközök visszaszerzésére.
Ben Zhou elmondta, hogy együttműködnek a szingapúri hatóságokkal, és a lehetséges megoldásokról tárgyalnak az Ethereum Alapítvánnyal is.
A kriptoközösség az Ethereum blokklánc visszaállítását követeli
A 1,4 milliárd dolláros hackertámadás után felerősödtek azok a felhívások, hogy állítsák vissza az Ethereum blokkláncot a február 21-i kibertámadás előtti állapotra.
Egy február 22-i X Spaces eseményen a Bybit vezérigazgatóját megkérdezték a blokklánc visszaállításának lehetőségéről, amellyel érvényteleníthetnék az ellopott pénzeszközöket.
Zhou azt válaszolta, hogy nem tudja, egy láncvisszaállítás jó megoldás lenne-e. Szerinte egy ilyen döntést közösségi szavazás útján kellene meghozni, nem egyetlen személy által.
Azonban az Ethereum egyik vezető fejlesztője, Tim Beiko ellenezte az ötletet, mondván, hogy technikailag megvalósíthatatlan a blokklánc visszaállítása ebben az esetben.
A fejlesztő hozzátette, hogy a tranzakció nem sértett meg egyértelműen semmilyen protokollszabályt. Bármilyen visszavonás szélesebb hatásokkal járna, és zavart okozna az ökoszisztémában.
Beiko arra a következtetésre jutott, hogy nincs tiszta módja a vagyon visszaszerzésének a blokklánc visszatekerésével.
Azt is mondta, hogy a 2016-os DAO-hack teljesen más helyzet volt, bár precedenst teremtett az Ethereum láncvisszaállítására.
Olvastad már? Csökken a bitcoinbányász cégek értéke, ez pedig történelmileg a bitcoin árfolyamának csökkenését előzte meg
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.