Vihar előtti csend: egy kereskedő szerint megismétlődhet 2017

Mohit Sorout szerint a bitcoin akár új rekordot is dönthet három hónapon belül, ha kitör a jelenlegi árfolyamsávjából.
A bitcoin árfolyama pár hónapja egy szűk sávban konszolidálódott. A Bitazu Capital finanszírozási partnere, Mohit Sorout szerint ha sikerül kitörni ebből a sávból, akkor új rekordárfolyamra számíthatunk.

2020 júliusa óta a bitcoin 10.200 és 11.800 dollár között, vagyis egy 15%-os területen állította be értékét. Volatilitásnak nem sok jelét mutatta, eltekintve attól a pár esettől, amikor a mérőszámban kiugrások mutatkoztak.
Amikor a bitcoin hosszú ideig nem mutat nagy változásokat az árfolyam tekintetében, általában azt követően történnek a nagy árműveletek.
Hogy ez a kitörés a közeljövőben várható-e, az továbbra sem egyértelmű. Ha azonban most történne, úgy Sorout szerint három hónapon belül eljutnánk a 20.000 dolláros szintre.

Miért pont három hónap?

A bitcoin árciklusai alapján a kriptopénz hajlamos arra, hogy hosszú stabilitás után nagy mozdulatokat hajtson végre. Ez a mintázat mind a kitörésekre, mind pedig a letörésekre ráilleszthető.

Május 1. és július 20. között a vezető kriptopénz 8800 és 9800 dollár között tartózkodott, és jellemzően 9100 dolláron talált stabilitást. Két hónap konszolidációt követően a 12 napba telt, mire egy 32%-os ralit követően 12.123 dolláron kereskedték a Binance-en.
Tekintettel a bitcoin tendenciájára arra nézve, hogy konszolidáció után kiugrást mutat a volatilitásban, Sorout elmondta:

„Vihar előtti csend. Ha a BTC a mai napon tört volna ki, valószínűleg 3 hónapon belül elérte volna eddigi rekordárfolyamát, a 20.000 dollárt.”

Amikor arra kérték, magyarázza meg a három hónapot, Sorout elmondta, miszerint az időt a volatilitás alapján határozta meg.
Sorourt szerint a 20.000 dollár megközelítése akár a három hónapnál hamarabb is megtörténhet. Megjegyezte:

„Ez a visszafogott volatilitási fázisokat követő ralik hevességén alapuló megfigyelés. Akár hamarabb is megtörténhet.”

Az egyik fontos változót ebben a játékban a nyitott határidős szerződések számának csökkenése jelenti a korábbi bikapiacokhoz viszonyítva.
Különösen miután az Amerikai Határidős és Árutőzsde Felügyelet, vagyis a CFTC vádat emelt a BitMEX ellen, a nyitott határidős szerződések száma megfogyatkozott. Ez még stabilabb és még nagyobb növekedést jelenthet a bitcoin számára az előző bikaciklusokkal szemben.

A bitcoint erősítő tényezők

A bitcoin esetleges 2021-es bikafutama mellett szóló egyik erős narratíva az intézményi érdeklődés közelmúltbeli megemelkedése.
Barry Silbert, a Grayscale vezérigazgatója október 17-én bejelentette, miszerint cégük rekordmennyiségű eszközt kezel már – ezek összértéke elérte a 6,4 milliárd dollárt. Silbert hangsúlyozta, miszerint a vállalat „NAGY beáramlásokat tapasztalt ezen a héten”.
A bitcoint vásárló intézmények – mint mondjuk a Square vagy a Microstrategy – azt mondták, a bitcoinra úgy tekintenek, mint egy potenciális kincstáreszközre. Ha ez valóban így van, meglehet, hogy több intézmény is halmozza a bitcoint anélkül, hogy szándékában állna azt eladni a közeljövőben.
A bitcoin árfolyama egyébként viszonylag stabil maradt eddig az októberi hónap során, annak ellenére, hogy pozitív hírek érkeztek az intézményi beáramlásokat illetően. A stock-to-flow–modellt megalkotó PlanB mindenesetre azt mondta, az aszimmetrikus megtérülések idővel megjelenhetnek. Kijelentette:

„Miért nem növekszik a #bitcoin ára az intézményi bevásárlásokkal [párhuzamosan]? Miért ad el mindenki? A BTC ára pontosan ott van, ahol lennie kell, masszívan a 10 ezer dollár fölött, egyetlen pillanatra várva .. aszimmetrikus megtérülés .. türelem!”

(Forrás: Cointelegraph.com)

Olvastad már? IMF: Bretton Woods-i pillanat előtt áll a világgazdaság

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Ezekre az altcoinokra érdemes figyelni az amerikai stratégiai kriptotartalék kapcsán

Donald Trump elnök döntése, hogy hivatalos amerikai kriptotartalékot hozzon létre, hatalmas izgalmat keltett. Az Államkincstár és a szövetségi ügynökségek április 5-én hozzák nyilvánosságra digitális eszközeiket,...

Az intézményi befektetések állnak szemben a kriptopiac korrekciójától való félelemmel

Miután a kriptopiacok nem tudták eséssel kezdeni a hónapot, most próbálnak alkalmazkodni az újabb negatív trendhez. Ennek eredményeként a bitcoin bikái egy időre 84.000 dollár...

Kulcstényezők, amelyek az XRP árát a 100 dolláros mérföldkő felé terelhetik

Bár a Bitcoin már közel jár a 92.000 dolláros szinthez, és továbbra is erős emelkedő lendületet mutat, az XRP továbbra is nehezen tud áttörni ellenállási...

Az FTX összeomlása óta nem zárt ilyen rossz negyedévet a Coinbase

A tőzsdén jegyzett, amerikai központú Coinbase kriptotőzsde nehéz negyedévet zárt. Ez volt a legrosszabb időszaka a 2022-es FTX-összeomlás óta. A Coinbase részvényei 2025. január 2-án valamivel...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.