Az NFT-szektorban ismert gyűjtőnek számító Brandon Riley véletlenül rossz címre küldött el egy 77 ETH-ért, azaz nagyjából 135 ezer dollárért megvásárolt CryptoPunk tokent, amely így véglegesen megsemmisült.
Riley március közepén vásárolta a tokent, nem befektetésként, hanem saját magának.
Szeretett volna viszont valamennyi pénzt klcsönözni, amelyhez ezt használta volna fedezetként, de az ügylet rosszul végződött.
Now feels like an appropriate time to introduce #BAYC 586 to #Punk 685 (acquired a week ago). Hope to hold both for a decade… LGF! 🚀 pic.twitter.com/SLb68rY6MR
— Brandon Riley (@vitalitygrowth) March 19, 2023
Riley nem számít újoncnak a kriptopiacon, és a bikapiac közeledtét várva úgy gondolta, hogy további NFT-ket vásárol, ehhez viszont pénz kell.
Az úgynevezett wrapping használatával a meglévő tokeneket fedezetként használva kölcsönt lehet felvenni, és a saját CryptoPunkja esetén pontosan ezt tervezte.
I did do the first part with my own address I’m step 2. But then when I got to step 5 the burn address was the one listed under “9. proxyInfo” and I was told to follow the directions exactly, so I did. I just shouldn’t have attempted this on my own I guess.
— Brandon Riley (@vitalitygrowth) March 24, 2023
Ez a bizonyos folyamat viszont nem volt számára ismerős, így a tokent végül egy érvénytelen címre küldte, végleg megsemmisítve azt.
„Pontról pontra követtem az instrukciókat, de valami félresikerült, és most elvesztettem a tokent, amelyért 77 ethert fizettem. Nem azért csináltam a wrapping-et, hogy eladjam a Bluron, meg akartam tartani magamnak. Pénz akartam viszont kölcsönözni, és azt csak így lehet.”
A kriptoközösségben sokak szerint Riley nagyon is jól állhat anyagilag, ő viszont hamar eloszlatta a pletykákat, és elmondta, a kérdéses CryptoPunk tokent is egy másik token fedezetére felvett kölcsönből vásárolta meg, és mivel nincs tapasztalata az ilyesmiben, nem szabadott volna egyedül elkezdenie a wrapping folyamatát.
Ennek hatására a közösségben az is felmerült, hogy általánosságban túl bonyolultak az alkalmazások kezelőfelületei, és ez is okozhatja a befektetők veszteségeit.
Szinte teljes egyetértés alakult ki a kérdésben, hogy a fejlesztési irányok között elsőrendű célnak kellene lennie a kriptoalkalmazások egyszerűsítésének.
Az NFT-szektor egy másik problémája az úgynevezett wash-trading, azaz a kereskedési forgalom meghamisítása.
A CoinGecko saját felmérései alapján a wash-trading volumene februárban 126%-kal növekedett a legnagyobb hat piactér, a Magic Eden, OpenSea, Blur, X2Y2, CryptoPunks és a LooksRare esetén.
Ez már a negyedik hónap, amikor emelkedés tapasztalható az előző havi mértékhez képest, összesen 580 millió dollárral.
A jelenség legfőbb okaként azt szokás megnevezni, hogy a területen hiányzik a megfelelő szabályozás.
Olvastad már? Rengeteg kriptós cég telepedne meg Hong Kongban
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!