Japán az ország kriptovaluta-szabályozásait vizsgálja felül, és ez az átértékelés jelentős változásokat hozhat, beleértve a kripto ETF-ek bevezetésének lehetőségét az országban.
Új törvények, új lehetőségek a japán kriptobefektetők számára
A Bloomberg által megosztott pletykák szerint a felülvizsgálat arra összpontosít, hogy mennyire voltak hatékonyak Japán jelenlegi kriptovaluta-szabályai a 2009-ben bevezetett és azóta többször frissített Fizetési Szolgáltatások Törvénye keretében, hogy szükség van-e újabb jogszabályokra.
A PSA elismeri a Bitcoint és más kriptovalutákat, mint törvényes tulajdont, és előírja, hogy a kriptotőzsdék regisztráljanak a felügyelő hatóságoknál, valamint tegyenek eleget a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni szabályoknak.
Az FSA különösen arra kíváncsi, hogy ezek a szabályozások megfelelően védték-e meg a befektetőket, mivel sok japán állampolgár elsősorban befektetésként használja a kriptovalutákat, nem pedig fizetőeszközként, tranzakciók lebonyolítására.
A Bloomberg szerint ez a felülvizsgálat törvénymódosításokhoz vagy akár a digitális eszközök pénzügyi eszközosztályként való újrasorolásához is vezethet.
Ha pedig ez megtörténik, az elemzők úgy vélik, hogy az jelentősen növelheti a befektetővédelmet, és potenciálisan megkönnyíti az ipar számára, hogy alacsonyabb adókat harcoljon ki a kriptovalutákra.
Biztonsági incidensek miatti reakciók
Japán szigorú kripto-szabályozásait azért vezették be, hogy megakadályozzák az olyan incidenseket, mint a Mt. Gox hack vagy az FTX összeomlása 2023-ban, amelyek károsíthatják a helyi befektetőket.
Azt persze mindenki tudja, hogy a törvények nem tudják megakadályozni a csalásokat, mivel a bűnözők egyszerűen nem tartják be ezeket, és így csak az átlagembereket szivatják, de ez egy másik történet.
A legújabb ilyen támadás során a DMM Bitcoin tőzsde több, mint 300 millió dollár értékű BTC-t veszített el egy hackelés következtében.
A platform bejelentette, hogy kártalanítja az érintett felhasználókat, és megpróbálja visszaszerezni az ellopott Bitcoin egy részét.
A FSA válaszul arra kötelezte a DMM Bitcoint, hogy október végéig nyújtson be egy üzletfejlesztési tervet, amelyben részletezi, hogyan kívánja jobban védeni az ügyfélvagyonokat a jövőben.
Japán már tett néhány módosítást kripto-adópolitikájában, például 2023 júniusában az Országos Adóhivatal felülvizsgálta vállalati adó irányelveit, hogy mentesítse a kriptopénzeket kibocsátó cégeket a 30%-os adó alól.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Terjed a Web3
Fumio Kishida miniszterelnök is támogatja a Web3 technológia fejlődését, és ez a kezdeményezés arra ösztönözte a nagy japán cégeket, mint amilyen például a Sony és a Mitsubishi Bank, hogy mozgolódni kezdjenek a kriptoiparban.
A Sony még saját blokklánc-hálózatot is indított Soneium néven. Amennyiben ezek a szabályozási változások megtörténnek és Japán továbbra is támogatja a kriptovaluta-innovációt, sok szakértő úgy véli, hogy kedvezőbb környezet alakulhat ki mind a befektetők, mind az üzletek számára a digitális eszközök szektorában.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? 2024 legszomorúbb hónapja volt a szeptember a bányászok számára
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.