Úgy tűnik, hogy a mémcoin-láz kezd alábbhagyni, legalábbis a Santiment adatai szerint.
A kriptovaluta-közösség egyre inkább a nagyobb szereplők, például a Bitcoin és a Layer-1 hálózatok, mint az Ethereum vagy a Solana felé fordul.
Kevesebb szórakozás, több stabilitás?
A Santiment elemzése alapján a vezető Layer-1-es eszközök már a kriptovalutákról szóló beszélgetések 44%-át teszik ki, miközben a mémcoinok iránti érdeklődés egyértelműen csökken a közösségi médiában. Miért ez a változás?
Az elemzők szerint a háttérben az altcoinok kiszámíthatatlan ármozgásai állhatnak. Más szóval, a befektetők belefáradtak a vad árfolyamingadozásokba, és stabilabb eszközöket keresnek.
A Santiment szerint ez pozitív fejlemény, mert egy fenntarthatóbb és stabilabb piacra utal.
A mémcoinok jellemzően csak a hype és a spekuláció hajtja, ahol a kereskedők gyors nyereség reményében ugranak be, anélkül, hogy hosszú távú szempontokat figyelembe vennének.
Az alapok számítanak
A Bitcoin és az első rétegű blokklánc-hálózatok ezzel szemben a teljes kriptoszektor alapjait jelentik.
Úgy tűnik, a felhasználók egyre inkább felismerik, hogy a tartós sikerhez több kell, mint egy figyelemfelkeltő név vagy egy aranyos kutya logója.
„Az ilyen eszközökre való nagyobb fókusz általában egy érettebb és tudatosabb közösség jele, amely a biztonságot, az innovációt és a valós felhasználási lehetőségeket helyezi előtérbe.”
Ez az elmozdulás a használhatóság és a piaci stabilitás felé egészségesebb ciklust vetít előre, csökkenti a spekulatív lufik kialakulásának esélyét, és kiegyensúlyozottabb ökoszisztémát teremt.
A mémcoinok iránti csökkenő érdeklődés azt sugallja, hogy a piac egyfajta lehiggadási szakaszba lépett, ahol végre a hosszú távú gondolkodás kerül előtérbe.
Még nincs vége a mémcoinoknak?
Természetesen mindig vannak kivételek. A legutóbbi memecoin-mániát például a Donald Trump nevéhez köthető tokenek bevezetése táplálta, bár az is igaz, hogy az amúgy semmire sem használható érme azonban mindössze három hét alatt 73 dollárról 16 dollárra zuhant, ami 78%-os visszaesést jelent.
A szélesebb kriptovaluta-piac közben némi stabilizálódást mutat, és az összpiaci kapitalizáció enyhén megemelkedett, elérve a 3,35 billió dollárt.
This Bitcoin cycle has been a story of Re-Accumulation Ranges
And as has been the case throughout the cycle…
Any downside deviations below the Range Low (green) will represent outsized bargain opportunities for Bitcoin$BTC #Crypto #Bitcoin https://t.co/kfS48DYzbr pic.twitter.com/wJ5i3NBnly
— Rekt Capital (@rektcapital) February 10, 2025
A Bitcoin vezeti a felívelést, és visszahódította a 98.000 dolláros szintet bár nem tudta megtartani, míg az Ethereum igyekszik visszakapaszkodni 2700 dollár környékére.
Olvastad már? Egy elemzés szerint hamarabb kaphat ETF-et a DOGE, mint az XRP
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.