Az multinacionális befektetési vállalat, a VanEck arra a következtetésre jutott, hogy a Bitcoin ára akár 2,9 millió dollárra is emelkedhet 2050-re, globális fizetőeszközzé és tartalékvalutává válva.
Egyesek szerint ez álmodozás, mások szerint még így is pesszimista előrejelzés.
Mennyi lesz a Bitcoin ára 2050-ben?
A ’Bitcoin 2050 Értékelési Forgatókönyvek: Globális Fizetőeszköz és Tartalék Eszköz’ című jelentésében bemutatot adatok alapján a VanEck digitális eszközökkel foglalkozó csapata, Matthew Sigel és Patrick Bush vezetésével, a Bitcoin jövőbeni értékelését vizsgálta.
Az elérhető adatok és a változások alakulása alapján azt sugallják, hogy 2050-re a Bitcoin megkerülhetetlen nemzetközi fizetőeszközzé és a világ tartalékvalutáinak egyikévé válhat.
A jelentés szerint a Bitcoin a globális nemzetközi kereskedelem 10%-át és a belföldi kereskedelem 5%-át rendezheti, miközben a központi bankok az eszközeik 2,5%-át BTC-ben tartják, hasonlóan, ahogyan ma aranyat tartalékolnak.
A globális növekedésre és a befektetői keresletre vonatkozó feltételezéseket figyelembe véve, pénzügyi elemzési módszereket alkalmazva 2,9 millió dolláros Bitcoin árfolyamot jósolnak 2050-re, amely 61 billió dolláros piaci kapitalizációt eredményezne.
Ez egy elég nagy hajrá lenne a következő két évtizedre!
Bitcoin, mint globális tartalékeszköz és készpénz, a dollár és az euró helyett
Ez a jóslat azért is figyelemre méltó, mert tükrözi a Bitcoin potenciálját, hogy alapvetően megváltoztassa a globális pénzügyi környezetet.
Sokan úgy vélik, hogy a Bitcoin pont erre a célra lett kifejlesztve, hogy átformálja a globális gazdaságot.
A Vaneck csapata úgy gondolja, hogy a jelenlegi tartalékvaluták, mint például az amerikai dollár és az euró iránti csökkenő bizalom is hozzájárulhat a Bitcoin elfogadásához.
A Bitcoin bizalom-mentességre alapuló, semleges és megváltoztathatatlan monetáris politikája rendkívül vonzó alternatívát jelent a kormányzati pénzek helyett.
A cég azt is megjegyzi, hogy bár a skálázhatóság továbbra is kihívást jelent, a második rétegű megoldások és szoftverfrissítések javíthatják a Bitcoin használatát a nemzetközi kereskedelemben és tartalékeszközként egyaránt.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A Bitcoin a tulajdonjog végső formája, amit nem manipulálhatnak a politikusok
A Vaneck elemzői úgy fogalmaztak, hogy a Bitcoin szerepe a pénzügyi rendszerben tovább nőhet a globális GDP változásai és a tulajdonjogokkal kapcsolatos aggodalmak miatt.
Becsléseik szerint a Bitcoin második rétegű megoldásai összesen 7,6 billió dollárt érhetnek majd, ami a Bitcoin teljes értékének körülbelül 12%-a.
Ez a nézet azt sugallja, hogy ahogy egyre többen fogadják el a Bitcoint és infrastruktúrája javul, szerepe a pénzügyi világban is drámai módon növekedhet, magasabb értékelésekhez és szélesebb körű elfogadottsághoz vezetve, mint globális tartalékvaluta.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Satoshi-korabeli Bitcoin tárca aktiválódott
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.