Május 26-án tartottak egy szavazást a TORN token tulajdonosai, amely alapján az eredeti tokentulajdonosok minden téren visszakapják a projekt irányítását.
Összességében 517 ezer tokenmennyiség gyűlt össze a szavazáskor, és a beadványt senki sem ellenezte.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A protokoll nemrégiben támadást szenvedett el, és a hackereknek sikerült átvenni az irányítást az applikáció felett.
Ezután 1,2 millió tokenes szavazati összeget ítéltek meg saját maguknak, ezzel pedig további javaslatokat tudtak megszavazni.
A végeredmény az lett, hogy a protokollban korábban zárolt governance tokenek fölött is át tudták venni az irányítást.
Így pedig teljes mértékben a saját akaratuknak megfelelően tudták irányítani a protokollt.
Végül aztán meglepő fordulatot vettek az események, hiszen mindössze pár órával a támadás után a hackerek felvették a kapcsolatot a Tornado közösségével, és elindítottak egy beadványt, amely az eredeti irányítási struktúra visszaállítását szolgálta.
Ez a gesztus sokakat meglepett, és további kérdéseket vetett fel a támadók szándékait, motivációit illetően.
A kriptoelemzéssel foglalkozó Nansen egyik szakértője, Martin Lee elmondta, a támadó végül 483 ezer TORN tokent tudott ellopni.
Ezután több swap ügyleten keresztül 485 ETH-ra váltotta a tokeneket, körülbelül 890 ezer dollár értékben.
Mindössze 39 ezer TORN maradt nála, 160 ezer dollárnyi értékben Ezt pedig magán a Tornado Cash protokollján keresztül küldte el magának, hogy követhetetlenné váljon a tokenek útja, és el lehessen fedni a támadó címét.
A Tornado Cash az Ethereum hálózatán működő mixer-szolgáltatás, amely nagy hírverést kapott, mikor az USA Államkincstára kormányzati szinten szankcionálta a működését, még tavaly augusztusban.
A vádak szerint a protokoll pénzmosásra is használható, így emiatt különböző szankciókat vezettek be ellene.
Olvastad már? A Bitcoin miért nem képes 28 ezer dollár fölé emelkedni
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.