Vajon továbbra is altcoin az ethereum? – azaz 4 ok, amiért már nem nevezhetnénk annak

A bitcoin a kezdetektől fogva egyértelműen a kriptovaluták királya. Ebben senki sem kételkedik. A piaci kapitalizáció, a tranzakciók száma, a napi kereskedelem volumene és még sok más miatt egyértelmű vezető ebben az új ágazatban.
Az alternatív kriptovaluták (altcoinok) sokféleképpen próbálják javítani, lecserélni vagy korlátozni a bitcoint. Az összes közül azonban egyértelműen egy viszi a prímet – az ether.
Tehát továbbra is a másérmék közé kellene az ethernek tartoznia? Vagy a kriptovaluták felsorolásánál a következőképpen járjunk el: bitcoin, ether és altcoinok?

 Az ether és a bitcoin között tapasztalható a legmagasabb korreláció

Tudom, hogy ez most furcsának tűnhet, de az összes kriptovaluta közül az ether mutatja a legmagasabb korrelációt a bitcoinnal. A San Francisco Open Exchange (SFOX) tanulmánya szerint az etherre nem szabad altcoinként tekinteni. A BTC és az ETH közötti korrelációs együttható a 0,788-as érték határán van. [az adatok gyűjtésének ideje: 2019. július 22-t megelőző 30 nap a szerk.]
A második legmagasabb korrelációval a BTC elágazása, a Bitcoin Cash rendelkezik, amely azonban 0,683 értékkel kifejezetten lemarad az ether mögött.
A litecoin a következő 0,577 értékkel, azonban előtte a Bitcoin még egy forkja, a Bitcoin SV (0,619) áll, valamint az Ethereum ether elágazása is (ETC = 0,602). Pont ezért nyilatkozott úgy az SFOX csapata, hogy az ethert, akárcsak a bitcoint, hamarosan külön egységként kell regisztrálnunk a kriptovaluták között.
Ez a legszélesebb körben elterjedt blokkláncplatform
Nagyjából 1600 dApp (decentralizált alkalmazás) lesz kiépítve az Ethereumon és annak forkjának blokkláncán keresztül.
A dapp.com tanulmánya alapján ez messze a legtöbb alkalmazás, amelyet a blokkláncplatformokon valaha létrehoztak. A Tron hamarosan konkurens lehet, viszont ez még nem a közeljövőben várható.
Miután megfigyeltük ezeket a számadatokat, érdemes megemlíteni, hogy a TOP 100 kriptovalutában lévő tokenek akár 94 százaléka a piaci kapitalizáció alapján épp az Ethereum platformján épül. Ez bizonyítja hihetetlen dominanciáját ebben az ágazatban.

Az Ethereumnak van a legnagyobb közössége

Ugyan a mi környékeinken úgy tűnik, hogy a Ripple-rajongók és „shillerek” rendelkeznek a legnagyobb közösséggel, az a tény, hogy az ether piaci kapitalizációja a második legnagyobb a bitcoin után, másról tanúskodik. Sőt, majdnem kétszeresen vezet a harmadik kriptovalutával (a Ripple-lel) szemben.
Az Electric Capital tanulmánya szerint egy adott kriptovalután dolgozó fejlesztők száma (egy hónap alatt) az Ethereumnál a legmagasabb. Kutatások szerint a The Block saját platformján mintegy 220 fejlesztőnek kell dolgoznia. Ezzel szemben az Ethereum blokkláncait havonta 250 000-350 000 fejlesztő használja.

Az ether a második leggyakrabban említett kriptovaluta

Vajon melyik az első? Természetesen a bitcoin, amelyet a Redditen szorosan követ az ether – a második leggyakrabban vitatott rejtpénznem.
A Pacific Northwest National Laboratory egyik felmérésében azzal foglalkozott, milyen gyakran és aszerint milyen sorrendben vitatják a Redditen a kriptovalutákat.
Az első helyet a bitcoin foglalta el, ezt követi az ether, a harmadik helyre pedig meglepő módon a Monero került.

Befejezés

Természetesen sokkal több tényről van szó, és sokkal több különbség van az ether és a többi kriptovaluta között. Ezek az aktuális és fontos tények az altcoinok élére helyezik azt – már ha az ether továbbra is az másérmék közé tartozik.
Ti mit gondoltok erről? Vajon külön kellene választanunk az ethert az altcoinoktól annak előnyei miatt? Vagy a bitcoin teljesen rendkívülinek számít, és az azt követően létrehozott összes többi kriptopénzt altcoinnak hívjuk továbbra is?

Olvastad már? Minden ötödik török kriptózik

Forrás: kryptomagazin.sk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Terítéken Kína Bitcoin iránti étvágya

Vendégbejegyzés Ismert tény, hogy a kriptovaluta piac kimondottan volatilis, és hogy a változások viszonylag rövid időn belül igen nagyok is lehetnek. Az elmúlt hónapok folyamán nemcsak...

Robert Kiyosaki szerint 2035-re lesz egymillió dollár a bitcoin

Robert Kiyosaki, a „Gazdag papa, szegény papa” című könyv szerzője és befektető nemrég azt jósolta, hogy a bitcoin ára 2035-re elérheti az 1 millió dollárt....

Trump menesztené a Fed vezetőjét?

Képzeljük el, hogy egy családi vállalkozást irányítunk. És valahányszor nem tetszik, amit a könyvelő mond, egyszerűen kihajítjuk az ablakon. Na, valami ilyesmi történne most, ha...

Az XRP árfolyama figyelemre méltó erőt mutat

Prémium Ripple (XRP) Az XRP árfolyama figyelemre méltó erőt mutat, mivel 2024 decembere óta a szintek a 1,8 dollár körüli kritikus támaszszint felett maradtak. Ez arra utal, hogy...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.