Uruguay is hivatalossá teheti a Bitcoint

-

Egy uruguayi szenátor törvényjavaslatot terjesztett elő, amelynek célja, hogy „törvényes, legális és biztonságos használatot teremtsen a virtuális valuták előállításával és forgalmazásával kapcsolatos vállalkozásoknak”.
Juan Satori uruguayi szenátor törvénytervezetet nyújtott be a kriptopénzek szabályozására és a vállalkozások számára a kriptovaluta fizetések elfogadásának lehetővé tételére.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Satori csatlakozik azon dél-amerikai és spanyol nyelvű országok politikusainak egyre növekvő listájához, akik a kriptó elfogadását igyekeznek a mainstreambe bevinni.
A szenátor azonban nem javasolja a kriptó törvényes fizetőeszközként való használatát, mint El Salvadorban.
A kripto-barát szenátor augusztus 4-én tweetelte, hogy „ma bemutatunk egy törvényjavaslatot, amely a virtuális valuták előállításával és forgalmazásával kapcsolatos vállalkozásokban való törvényes, legális és biztonságos használatot kíván létrehozni Uruguayban”.
A törvényjavaslat azt javasolja, hogy „a kriptoeszközöket ismerje el és fogadja el a törvény, és bármely legális vállalkozásban alkalmazhatók legyenek. Fizetőeszköznek fognak minősülni, kiegészítve a pénzügyi integrációról szóló törvényben foglaltakkal”.
A szenátor az Uruguayban kormányzó Nemzeti Párthoz tartozik, amely a 30 szenátusi helyből 10-et birtokol. Ha a törvényjavaslat támogatást nyer, a kormány háromféle engedélyt fog kiadni a kriptót használó vállalkozások számára.
Az első lehetővé teszi, hogy „a vállalatok bármilyen kripto-eszközzel kereskedjenek, például közvetítők (tőzsdék), kivéve a nem pénzügyi eredetű tranzakciókat”.
A második engedély lehetővé teszi az engedélyezett fél számára, hogy „kriptoeszközöket tároljon, tartson vagy őrizzen”, a harmadik pedig „pénzügyi jellemzőkkel rendelkező kripto-eszközöket vagy tokeneket” bocsáthat ki.
Az ország pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás elleni küzdelemmel foglalkozó nemzeti titkárságának (SENACLAFT) feladata lesz az engedélyek „szabályozása, ellenőrzése és auditálása”.
Satori azt állítja, hogy „a kriptovalutákba fektető emberek aránya a teljes lakosságszámhoz képest alacsony”, és hangsúlyozza a kriptoreguláció elfogadásának fontosságát a „befektetések előmozdítása és a befektetők védelme” érdekében.

Kolumbia kriptobiztonságra törekszik

Ez a fejlemény a legújabb a kriptovalutát bevezetni kívánó országok sorában, köztük Paraguay, ahol a múlt hónapban nyújtottak be Bitcoin-törvényt, Panama, amely a kriptovaluta országos szintű bevezetését vizsgálja, és Argentína, ahol egy törvényjavaslattal a munkavállalók kriptóban való fizetését szorgalmazzák.
Kolumbia is beállt a sorba Mauricio Toro szenátorral, aki július 27-én törvényjavaslatot nyújtott be, amely a kriptotőzsdéket és a fogyasztóvédelmet célozza.
Toro a Twitteren kiemelte, hogy a törvényjavaslat célja a kriptotranzakciók „biztonságának garantálása”, a feketepiac felszámolása és a kriptó mint a hagyományos bankrendszer alternatívája népszerűsítése.


Ha a törvényjavaslatot elfogadják, olyan szabályozást vezetnek be, amely előírja, hogy az országban működő hazai és nemzetközi kriptotőzsdéknek be kell jelentkezniük a nemzeti kereskedelmi nyilvántartásba.
A cégeknek meg kell majd felelniük a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni törvényeknek, ügyféltudatossági és átvilágítási intézkedéseket kell végrehajtaniuk, például szokatlan vagy gyanús tevékenységet kell jelenteniük a pénzügyi információs és elemző egységnek.

Spanyolországban a közelmúltban a Néppárt (PP) is benyújtott egy kriptotörvénytervezetet, amely a kripto- és blokklánctechnológia jelzálog- és biztosítási célú használatát kívánja legalizálni.
A törvényjavaslat felszólítja a spanyol bankokat, hogy alkalmazzanak blokklánc-technológiát a jelzáloghitelek és biztosítások kezelésére azáltal, hogy okosszerződések segítségével automatizálják a kapcsolódó folyamatokat.

Olvastad már? A Google újra engedélyezi a kriptós hirdetéseket

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Mi az a Dogifhat (WIF)?

A maga bájos és humoros karakterével a WIF még az olyan jól ismert mémcoinokat is felülmúlta a kereskedési volumenben, mint a Shiba Inu és a...

A szakértők előrejelzései: A CATZILLA a Top 5 mémcoinok közé kerülhet 2025-re 500-szoros hozamot ígérve

Vendégbejegyzés Ahogy a kripto piacon drámai változások zajlanak, egy új versenyző vonzza az iparági szakemberek figyelmét. A CATZILLA, egy mémcoin, a top 5 token egyikeként emelik...

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.