Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt.
Az ellopott kriptovaluták értéke azóta meghaladja az 1 milliárd dollárt.
Észak-Korea és az Upbit hack
A dél-koreai Nemzeti Nyomozó Hivatal november 21-én közölte, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek a 342.000 Eth eltulajdonításáért.
A lopás idején az Ethereum ára érménként 147 dollár körül mozgott, így a teljes veszteség értéke akkoriban körülbelül 50 millió dollár volt.
Az Ethereum és más kriptovaluták árfolyamának emelkedése miatt azonban az ellopott eszközök jelenlegi értéke meghaladja az 1 milliárd dollárt.
Az Upbit, egy dél-koreai székhelyű kriptovaluta-tőzsde, 2019. november 27-én jelentette, hogy a kriptoeszközöket az egyik „hot wallet„-jéből lopták el.
Az elkövetők azonosítása öt év után
A Yonhap News jelentése szerint ez az első alkalom, hogy egy dél-koreai nyomozóhatóság hivatalosan is megerősítette Észak-Korea szerepét egy kriptovaluta-lopásban.
A hatóságok kriptovaluta-áramlásokat, IP-címeket, valamint észak-koreai nyelvi és technológiai nyomokat vizsgáltak. Az FBI által nyújtott információk is hozzájárultak az ügy feltárásához.
A támadás részleteit azonban a hatóságok nem osztották meg, hogy elkerüljék az esetleges másolási kísérleteket.
A lopott eszközök mintegy 57%-át állítólag észak-koreai üzemeltetésű tőzsdéken adták el, míg a maradék összegeket 51 külföldi tőzsdén keresztül mosták tisztára.
KYC-szabálysértések az Upbit-nél
Az Észak-Korea által elkövetett hack megerősítését megelőzően a dél-koreai hatóságok az Upbitet is vizsgálták a KYC (Know Your Customer) szabályok megsértése miatt.
A Pénzügyi Szolgáltatások Bizottságának Pénzügyi Hírszerzési Egysége november 14-én akár 600 ezer szabálysértési esetet is feltárt az Upbit működésében.
Az egyik legsúlyosabb szabályszegés a homályos azonosítók elfogadása volt, ami megnehezítette a felhasználók azonosítását.
Ezek a szabályszegések akár 71.500 dollárnyi bírságot is jelenthetnek egyes esetekben, és komplikációkat okozhatnak a tőzsde üzleti engedélyének megújításában.
Összegezve
Az Upbit hack és a körülötte zajló események rávilágítanak a kriptovaluta-ágazat előtt álló kihívásokra, beleértve a biztonságot, a szabályozás betartását és a geopolitikai kockázatokat.
Az eset arra is emlékeztet, hogy a kriptovaluta-tranzakciók világában a megfelelő védekezés és átláthatóság kulcsfontosságú a további incidensek megelőzése érdekében.
Olvastad már? A Chill Guy mém érme 511%-ot emelkedett, elérve 320 millió piaci kapitalizációt, a Minotaurus lehetséges 234%-os emelkedésre van berendezkedve
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.