A bitcoin továbbra is az útját keresi, de az USA munkáltatói adataira válaszul talán végre megmozdul.
A múlt héten a dollár piaca felbolydult, ez pedig 49 ezer dollár fölé repítette a BTC-t. Nem tudott viszont tartósan megragadni 50k fölött, pedig az komoly pszichológiai támasznak tekinthető.
Ráadásul új adatok érkeznek a FED-től az amerikai gazdaságról, így a kereskedők várakozó állásponton vannak.
Jerome Powell, a FED elnöke egy pénteki beszédében úgy fogalmazott, hogy hamarosan felfüggeszthetik a havi 120 milliárd dolláros eszközvásárlási programjukat.
Ez valamikor idén év végén következhet be, ahogy a járvány kezd lecsengeni.
„Alaposan meg fogjuk vizsgálni az adatokat, és a lehetséges kockázatokat. Az időzítés, és a pontos forgatókönyv még kérdéses, de az alapkamatok emelése vélhetően nem fog közrejátszani.”
Az Államok hivatalos jelentése is nemrégiben látott napvilágot a fogyasztói árak alakulásáról, ez alapján az infláció a várt 2% helyett 3,6%.
Fordítói megjegyzés: a fogyasztói árindex (Core Personal Consumption Expenditures (PCE) Price) NEM egyenlő az inflációval. Az infláció a pénzkészlet növekedése. Az USA esetében ez 220 áprilisa óta a becslések alapján 22-31% HAVONTA, a FED a stimulus intézkedések révén ennyi új pénzt hoz ugyanis létre.
Mit hozhat a hét?
Makrogazdasági esemény a hét elején nem lesz, így vélhetően kívülről túl sok dolog nem befolyásolja majd a kriptopiacot.
Szeptember elsején viszont megjelennek az új munkaügyi adatok, ebből pedig a befektetők számos következtetést levonhatnak.
Az is kiderül, hogy a feldolgozóipar hogyan reagál az inflációs számokra. Pénteken aztán újabb adat jelenik meg, amely az új munkahelyeket monitorozza.
A várakozások alapján ez kisebb lesz, mint előző hónapban, így a FED egyelőre nem fejezi be a pénznyomtatást. Emiatt az eszközárak, így a bitcoin is, növekedésnek indulhatnak.
Technikai mutatók
Rövid távon eső trendet mutat a BTC. Az 50000 és 47000 közötti sávból a pesszimista forgatókönyv alapján akár 44600 környékére eshet, ez a mozgóátlagokból valószínűsíthető.
Viszont az 50779 dollárnál húzódó Fibonacci-szint is érintve lett, ennek a visszatesztelése 43886 dollárnál van.
Ezzel viszont ellentétes az RSI indikátor, amely egy bikás kitöréssel úgy tűnik, visszaszerezhetővé teszi az 50 ezres szintet, ahonnan tovább lehet rugaszkodni a 60 ezer dolláros régióba, mint következő célzónába.
Olvastad már? Miért éppen a Bitcoin? – Új, ingyen letölthető ekönyv
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.