Az ország kormánya szerint Belgium azt tervezi, hogy 2024 elején, az Európai Unió Tanácsának elnöksége alatt felgyorsítja az európai blokklánc-infrastruktúra fejlesztését.
A javaslat célja, hogy megkönnyítse az olyan hivatalos dokumentumok biztonságos tárolását, mint a vezetői engedélyek és az ingatlanok tulajdoni lapjai.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A nyilvános blokklánc kifejlesztése egy páneurópai uniós infrastruktúra számára Belgium soron következő elnökségének négy prioritása között szerepel – mondta Mathieu Michel, az ország digitalizációért felelős államtitkára a Science|Businessnek november 21-én.
A további három kezdeményezés a mesterséges intelligencia (AI), az online anonimitás és a digitális gazdasághoz szükséges készségek kérdésével foglalkozik majd.
Michel javasolja az Európai Blokklánc Szolgáltatási Infrastruktúra (EBSI) projekt újraindítását, amelyet az Európai Bizottság 2018-ban hozott létre a 27 uniós tagállamot, valamint Norvégiát és Liechtensteint tömörítő Európai Blokklánc Partnerséggel együttműködve:
„Ez egy technikai projekt. Ha közös infrastruktúrát akarunk kiépíteni, annak európai és politikai projektté kell válnia”.
A megújult EBSI-t átneveznék Europeumnak, és olyan közigazgatási feladatokra használnák, mint például a jogosítványok és más dokumentumok hitelesítése az egész EU-ban.
Michel szerint a projekt a digitális euró infrastruktúrát is támogathatná.
A tisztviselő szerint fontos, hogy az uniós tagállamok által kifejlesztett nyilvános blokkláncot használjanak, nem pedig a magánalternatívákat:
„A biztonság, az átláthatóság és a magánszféra védelme szempontjából a blokklánc visszaadhatja a polgároknak az ellenőrzést a hozzájuk tartozó adatok felett”.
Jelenleg Olaszország, Horvátország, Lengyelország, Lengyelország, Portugália, Szlovénia, Luxemburg és Románia már csatlakozott az Europeum-tervhez. A projekt központja Belgiumban lesz.
A kripto és blokklánc körüli szabályozási konszolidáció folyamata stabilan halad.
Még november elején 47 nemzeti kormány közös ígéretet tett arra, hogy „gyorsan átültetik” a kriptoeszköz-jelentési keretrendszert (CARF), az adóhatóságok közötti automatikus információcserére vonatkozó új nemzetközi szabványt, a hazai jogrendszerükbe.
Olvastad már? A SEC ismét beperelte a Krakent, a kriptotőzsde ezúttal viszont felveszi a harcot
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.