A hétvégén az FTX kárigényeinek kezelését végző Kroll rendszerét újraindították, miután korábban feltörték, és ennek során különböző adatokat szereztek meg.
A tőzsde hivatalos közleménye alapján ezek nem számítanak érzékeny személyes adatnak, a jelszavak és a felhasználói pénzek továbbra is védve vannak.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az esetet követően a tőzsde hamar újranyitotta a portált, és arra bíztatta a felhasználókat, hogy alkalmazzanak fokozottabb biztonsági intézkedéseket, és ugyanígy tett a tőzsde is.
Az FTX elmondta, a felhasználók mostantól be tudnak lépni a fiókjaikba, és benyújthatják a kárigényt a tőzsde tárcáiban tartott kriptopénzeik után, amelyeket a tavaly novemberi csődjelentés előtt birtokoltak.
FTX provided the following update regarding the recent Kroll cybersecurity incident. Claimants may now resume activities on our platform: https://t.co/DkYi2hDLbI. pic.twitter.com/Nfob4QQxjv
— FTX (@FTX_Official) September 16, 2023
Az igénylő portál nem csak a tőzsdéhez használható, hanem bárki be tud lépni rajta keresztül, aki felhasználói fiókkal rendelkezett az FTX, az FTX US, a Blockfolio, az FTX EU, az FTX Japan, és a Liquid platformján.
Szeptember első dekádjára a sajtóhírek alapján több, mint 36 ezer felhasználó nyújtott be kárigényt, összesen 16 milliárd dollár értékben.
De nem csak a felhasználók közül kerültek ki károsultak, akik vissza akarják kapni a pénzüket, nagyjából 2300 igénylést adtak le különböző vállalatok, szervezetek, többek között a Genesis, a Celsius, és a Voyager. Ezek összesített értéke eléri a 65 milliárd dollárt.
Az FTX elmondta, hogy a Kroll feltörése után előzetes óvatosságból döntöttek úgy, hogy inaktiválják az oldalt, és további biztonsági intézkedéseket vezetnek be, a tőzsde rendszerei közvetlenül nem voltak érintettek a támadásban.
A portál ellen ráadásul a közelmúltban számtalan kritika született, a különböző problémák miatt, amelyeket a felhasználók tapasztaltak.
Augusztus 27-én jelentette be a tőzsde, hogy a Kroll rendszerét kibertámadás érte, ők pedig válaszul befagyasztották az esetlegesen érintett fiókokat.
Az igénybejelentő portál júliusban indult el, de egy órán belül le is állt akkor, egyelőre ismeretlen okból.
A bíróság szeptemberben bocsátott ki egy rendelkezést, amely lehetővé teszi, hogy az FTX heti bontásban értékesítse a kriptopénzeit, szigorú körülmények mellett.
Az első héten 50 millió dolláros keretet kaptak, ezután pedig heti 100 millió dollárra növelték az értékesíthető kriptók összegét.
Másik jelentős korlátozás, hogy tilos eladniuk a BTC és ETH-készleteiket, valamint néhány más, meg nem nevezett tokent.
Ha ilyen tokenekből akarnak eladni, akkor azt előzetesen engedélyeztetni kell, és 10 nappal az értékesítés előtt bejelenteni a csődeljárásban részt vevő bizottságoknak.
Olvastad már? A Bitcoin (BTC) meghaladja a Visa tranzakciós volumenét
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.