Az elmúlt három év során most nőtt a legnagyobbat a bányászati nehézség, 21,5%-kal lett magasabb, így már 25 billió fölé nőtt, ahogyan a btc.com adataiból látható.
Május elsején volt a legutóbbi nehézség-igazítás, akkor történt az idei év eddigi legnagyobb csökkenése, 12,6%-kal lett kisebb a nehézség.
#Bitcoin mining difficulty has increased by 21.5% today.
It is the largest positive difficulty adjustment in almost 7 years.
Chart: https://t.co/VSa6oGAPZF pic.twitter.com/ynFPBBDBKh
— glassnode (@glassnode) May 13, 2021
A bányászati nehézség annak a mérőszáma, hogy az új coinok létrehozásához mennyi számítási kapacitásra van szükség.
Ez az érték a hálózat terheltségétől függően minden 2016. blokk után automatikusan igazodik a bányászokhoz, ez nagyjából két hét, 14 nap alatt történik meg.
A hálózaton a blokkok normál esetben nagyjából 10 percenként követik egymást. A május elejei csökkenéssel viszont gyorsult a blokkgenerálás, és tíz perc helyett 8,25 lett ez az idő.
A nehézség növekedése azt jelenti, hogy a bányászok több hashpowert, azaz nagyobb számítási kapacitást állítottak rá a hálózatra, így a rendszer automatikusan hozzáigazodik a nagyobb teljesítményhez, hogy visszatérjen a 10 perces blokkidő.
A hashráta szintén a héten ért el új rekordot, 178 TH/s értékkel, mielőtt az elmúlt napokban szép lassan csökkenni kezdett.
Mivel az árfolyam is 50 ezer dollár alá esett, néhány más faktorral együtt a nehézség változása hatással van a bányászok bevételeire.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A rövidebb blokkidő viszont az átlagos felhasználók számára jó hatással járt, hiszen lecsökkent a várakozó tranzakciók száma.
Így az alacsonyabb fee, vagy a terhelés miatt várakozó tranzakciók is hamarabb sorra kerülnek.
Olvastad már? Tényleg 46 millió amerikai birtokol bitcoint?
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!