A cég egyik vezető tisztviselője, Tiago Sada elmondta, az év második felében a tervek szerint további vállalatok csatlakoznak a projekthez.
A Worldcoin július 24-én indult el hivatalosan, azóta van lehetőségük a felhasználóknak, hogy digitális személyazonosítóhoz jussanak, a szemük beszkennelésével.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A projekt távlati célja, hogy online digitális személyazonosítást tegyen lehetővé, majd a későbbiekben egy univerzális alapjövedelmet tudjanak kiépíteni.
day 3 of @worldcoin launch, crazy lines around the world. one person getting verified every 8 seconds now. pic.twitter.com/vHRu1sWMT3
— Sam Altman (@sama) July 26, 2023
A cég együttműködésbe kezdett az Auth0 csapatával, hogy ők intézzék az ügyfelek adatainak a kezelését, és az elképzelések alapján a következő hónapokban nagy előrehaladást láthatunk majd.
Sada elmondása szerint a következő hónapok arról fognak szólni a Tools for Humanity, a Worldcoin mögött álló cég számára, hogy minél több vállalat számára lehetővé tegyék a csatlakozást, megkönnyítve az integrációt.
A Reuters a múlt héten számolt be arról, hogy a cég úgy próbálja kiterjeszteni a működési területét, hogy engedélyezte az államok és a kormányok számára, hogy használatba vegyék az alkalmazásaikat.
Sada szerint a személyazonosítási protokolljukat így már bárki használhatja, és mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak.
Ez a kitétel a kormányzatokra is vonatkozik, márpedig azoknak mindig gondokat okoz a hiteles azonosítás, hiszen a feketepiacon bármikor hozzá lehet jutni hamis személyazonossághoz.
Sada elmondta, hogy a vállalat nem szándékozik lecserélni a vezetői engedélyeket, vagy éppen az útleveleket, hanem az általuk kibocsátott azonosítókat ezek mellett, úgymond kiegészítésként lehetne használni.
Ahogyan elmondta, az elmúlt hónapokban már kaptak megkereséseket különböző kormányoktól, hogy a gyakorlatban hogyan működhet ez a protokoll, de egyelőre semmilyen hivatalos bejelentést nem tehetnek ebben a témakörben.
Több esetben láttak napvilágot viszont komoly kritikák is, hiszen sokak szerint rendkívüli biztonsági kockázattal jár a projekt.
2022 novemberében a német adatbiztonsági hatóságok indítottak vizsgálatot a Worldcoin ügyében. Sada elmondta, a hasonló applikációk esetében mindig is nehézségeket okoz, hogy ellenállóvá lehessen tenni azokat a számítógépes manipulációkkal és a botokkal szemben.
A mesterséges intelligencia terjedésével pedig ez még sürgetőbb kérdéssé válik.
Ahogyan megfogalmazta, a világnak egyre inkább szüksége van egy olyan projektre, mint a Worldcoin, és ők remélik, hogy nekik sikerül ezt megvalósítani nyílt, engedélymentes módon, a magánszféra megőrzésével.
A cég információi alapján már 1500 helyszínen üzemelték be a vállalat gömbjeit, ahol a felhasználók beszkenneltethetik a szemüket, hogy megkapják a digitális azonosítót.
Olvastad már? A Bitcoin új felhasználói beáramlása reményt adhat
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.