Az EU december 18-án jelentette be a legújabb büntetőcsomagját az oroszok ellen, amely alapján mostantól tiltott számukra, hogy kriptoipari vállalkozásokat birtokoljanak.
A tervek alapján ezzel az EU ki tudja bővíteni a már korábban meghozott szankciókat, amelyek részeként megpróbálják megakadályozni, hogy bárki kriptopénzekkel játssza ki a szankciókat.
Az Európai Bizottság megfogalmazásában ez a büntetés a legjobb módja annak, hogy hosszan tartó békét lehessen elérni, és azt is kiemelték, hogy az oroszok ellen bevezetett eddigi büntetőintézkedéseknek már látszanak a kívánt hatásai a gazdaságukon.
A szankciók hatásának tulajdonítják, hogy a rubel vásárlóereje nagymértékben leértékelődött, az alapkamat mértéke 8%-ról 15%-ra növekedett, és, hogy szigorúbb tőkekontrollt vezettek be.
Az EU politikusai szerint viszont Oroszország egyre nagyobb mértékben kereskedik bizonyos meg nem nevezett országokkal, így nagyon valószínű, hogy eleve megpróbálják kikerülni a szankciók hatását.
Greek shipping oligarchs now take mostly Kazakh oil out of Black Sea ports (lhs). They've exited the Baltic (rhs) – selling ships to Putin's "shadow fleet" – as they don't like the G7 cap. Their behavior goes directly against strategic interest of the EU. The EU does nothing… pic.twitter.com/Suiev9pG17
— Robin Brooks (@RobinBrooksIIF) December 20, 2023
Orosz gyémántok
A közgazdász Robin Brooks arra hívta fel a figyelmet, hogy az úgynevezett görög oligarchák, akik a hajózást irányítják, folyamatosan kijátsszák a G7 olajpiaci ársapkáját.
Erre válaszul az EU egy olyan szabályt vezetett be, hogy az orosz olaj-kitermelési iparággal kapcsolatban álló cégeknek a lehető legtöbb féle pénzügyi adatot jelenteniük kell, többek között azt is, hogy mennyit költenek szállításra, vagy éppen biztosításra.
Az EU a tizenkettedik intézkedés-csomagot vezeti be az oroszok ellen, és ennek részeként azt is meg akarják akadályozni, hogy az orosz gyémántot a G7 piacokon értékesíthessék.
Hogy ezt elérhessék, ahhoz a gyémántokat a bányától egészen az értékesítésig nyomon fogják követni, ehhez pedig a blokklánc-technológiát hívják segítségül.
„A nyomon követési rendszer használatához kötelező regisztrációt kell bevezetni, így minden egyes gyémántról, amely igazolást kap, egy úgynevezett digitális másolat is létrejön, ugyanazzal az eredetiség-információval. Ezek az információk, valamint az igazolások egy blokkláncon kerülnek majd rögzítésre.”
Olvastad már? Szeretné megtízszerezni a befektetését? Itt van a top 5 altcoin, amit érdemes megvenni
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.