A 350 napos mozgóátlag ismét bikás jelet küldött a kereskedők felé, így az idei első negyedév mostanra már tényleg nagyon eltér az eddig megszokott trendtől.
Az árfolyam 47 ezernél konszolidálódik, hosszabb időtávon nézve viszont a heti emelkedés kifejezetten pozitívnak tekinthető.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A GRM indikátor, az úgynevezett golden ratio multiplier pár napja jelezte, hogy a BTC létfontosságú támasz-szintet ért el, amely megalapozhatja a további emelkedést.
Kitörés a trendből
A GRM egy hosszú távú adatokkal működő indikátor. Ennek a segítségével vetik össze az árfolyamszintet a BTC, mint eszközosztály általános beérettségi, elfogadottsági állapotával, esés és növekedés esetén is.
Ezt logaritmikus skálán nézik, a 350 napos mozgóátlag, és a Fibonacci-szintek segítségével határozzák meg. Ha az árfolyam a 350 napos mozgóátlag alá esik, akkor az elemzők jelentős mértékű árfolyammozgásra számítanak, hiszen a historikus adatokból látható, hogy 2019 közepe óta efelett tartózkodott az ár.
A BTC, mint eszközosztály, egyre terjed, így a logaritmikus skálák használata az elemzések során egyre trükkösebb.
Philip Swift, aki 2019-ben alkotta meg a GRM indikátort, elmondta, hogy a 2020 márciusi covid-zuhanás után töltötte a legtöbb időt a trendvonal alatt az árfolyam. Az idei első három hónap viszont mintha szintén kivételt jelentene.
„A GRM nagyon hatékony eszköznek tűnik, hogy a BTC általános adopciós állapotához képest a piac, az árfolyam éppen hol helyezkedik el.”
Egy másik előnye a GRM-nek, hogy elméletileg megmutatja a piaci ciklusok csúcsát. 2019-ben Swift úgy kalkulálta, hogy az árfolyamcsúcs a 350 napos mozgóátlag háromszorosánál lesz.
„Ha ez a Fibonacci sorozat ugyanúgy zajlik le, mint az előző kilenc év során, akkor a rekordárfolyam a piaci csúcs háromszorosánál fog megállni.”
Ellenállási szintek
Az idei évben látható trendvonalak középtávon nézve is határozottan kirajzolódnak. A 21 hetes és az 50 hetes mozgóátlagok ellenállásként működnek, és most sikerült áttörnie az árfolyamnak, felfelé, de még arra is szükség van, hogy támasszá váljon ez a szint.
2021 kezdete óta pedig látható, hogy a 28 ezer szolgál aljként, míg a 69 ezer csúcsként, ezt a sávot többször is megjárta az árfolyam.
Egyes elemzők szerint, ha ebből felfelé sikerül kitörni, akkor az megalapozhatja az új csúcs megérkezését.
Erre ráadásul minden esély megvan, hiszen 2019 júliusa óta most először látható ismét, hogy a heti zárás a 21 hetes mozgóátlag felett történt.ű
Olvastad már? Michael Saylor szerint a pénzügyi piacok még nem állnak készen a Bitcoinra
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.