Az FTX ügyvédei pert indítottak a korábbi ügyvezető, Sam Bankman-Fried ellen, mivel a gyanú szerint úgy vásárolta fel az Embed nevű részvénykereskedelmi platformot, hogy gyakorlatilag semmiféle adatgyűjtést nem végzett előtte.
A tőzsde a vádirat alapján 220 millió dollárt fizetett a cégért, még a tőzsde csődje előtt.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
SBF mellett a társalapító Zixiao Wang, és a korábbi ügyvezető, Nishad Singh szintén az alperesek között szerepel.
Mikor az FTX tőzsde csődöt jelentett, az ügyben eljáró bíró engedélyezte, hogy a tőzsde többi eszközével együtt az Embed is árverezésre kerüljön, az aukció során viszont a legmagasabb ajánlat is csak az 1 millió dollárt érte el.
A vádirat szerint az aukció előtt a lehetséges vásárlók hajlandóak voltak elvégezni a saját kutatásukat, és így rájöttek arra, amire SBF nem, hogy az Embed, mint kereskedelmi platform, gyakorlatilag értéktelennek tekinthető.
Az aukció előtt 12 vásárlójelölt is jelezte az érdeklődését, a legnagyobb előzetes ajánlat pedig 78 millió dollárról szólt.
Miután viszont jóval részletesebb elemzést is végeztek a vállalkozáson, egy kivételével minden érdeklődő visszavonta az ajánlatát, ez derült ki az Embed alapítójának, Michael Gilesnek a beszámolójából.
Az FTX ügyvédei szerint Giles személy szerint nagyjából 157 millió dollárt keresett a felvásárláson, és ezután nagyjából 1 millió dollárért akarta magának visszavásárolni a cég feletti irányítást.
Az ügyvédek megfogalmazása alapján az FTX bennfentesei valójában szándékosan használták ki, hogy a tőzsde szervezetéből hiányzott a kontroll, a céges tevékenység nem lett dokumentálva, és az ügyfélpénzek kezelése is kivetnivalót hagyott maga után.
Ennek fényében a csalás rész volt az Embed felvásárlása is, főleg úgy, hogy a cég fizetésképtelensége már az üzleti megállapodás előtt is ismert tény volt a résztvevők számára.
A jogászok elmondása szerint a dokumentumok ráadásul utólag meg is lettek változtatva, hogy az Alameda Research részvételét megpróbálják eltüntetni a történetből, és a pénzek valójában az FTX különböző leányvállalatai között mozogtak, nem pedig SBF, Singh és Wang közreműködésével, ahogyan a résztvevők állítják.
Az FTX így ezeket a tranzakciókat úgy akarja megjelölni, mint csalást, és semmissé akarják tenni a vádlottak védekezését, amely alapján ezek az átutalások hivatalos, jogszerű pénzmozgások voltak.
Az FTX tavaly novemberben jelentett csődöt, és a cég új vezetősége azóta is arra fókuszál, hogy a lehető legtöbb pénzt vissza tudják szerezni, hogy kártalanítsák az ügyfeleket és a hitelezőket.
A lehetőségek között ráadásul az is felmerült, hogy bizonyos körülmények között akár újra is tudnák indítani a tőzsdét.
Olvastad már? Ezért van a kriptopiac ismét pirosban
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!