Dél-Afrika egyik legnagyobb kriptopénztőzsdéje, a Luno megerősítette, hogy elkezdte korlátozni az ügyfelek általi pénzfelvétel mértékét.
A tőzsde kitart amellett, hogy a korlátozások célja, hogy „elrettentő hatással legyenek a kriptoökoszisztémán belül nagy összegeket mozgató illegális szereplőkre”.
Blokkolták a Luno és a Binance közötti átutalásokat
Azonban e beismerés ellenére a Luno eddig nem volt hajlandó megmagyarázni, hogy a tőzsde hogyan határozza meg az úgynevezett „dinamikus kockázatalapú limiteket”.
Egy jelentés szerint a limiteket – amelyek elkülönülnek a Luno weboldalán megjelenő küldési limitektől – a tőzsde egyik ügyfele fedezte fel.
A felfedezés akkor vált nyilvánvalóvá az ügyfél számára, amikor a kísérletük, hogy kriptoeszközöket utaljanak át egy Luno számláról egy Binance pénztárcába, sikertelen volt.
Amikor válaszért fordultak hozzájuk, elmagyarázták az ügyfél(ek)nek, hogy a korlátokat „ügyfeleink védelme érdekében, valamint a pénzügyi bűncselekmények és csalás elleni küzdelem legjobb gyakorlatainak való megfelelés érdekében” vezették be.
Továbbá a tőzsde közölte az ügyféllel, hogy „a limitek dinamikus jellegűek, és az általános ügyfélkockázati pontozásunk alapján kerülnek kiszámításra, a limitek ügyfélről ügyfélre eltérhetnek”.
Szintén közölték, hogy a tőzsde „nem hozza nyilvánosságra, hogy [a] küldési limiteket hogyan számítják ki egyéni szinten”.
A Luno ügyfelei nem tudják befolyásolni kockázati pontszámukat
Eközben a jelentés idézi Marius Reitzot, a Luno Africa vezérigazgatóját, aki elmagyarázza, hogy miért és hogyan használják a kockázatalapú megközelítés tágabb koncepcióját az egyes ügyfelek limitjeinek meghatározásához.
A következőket mondta:
A kockázatalapú megközelítés szélesebb koncepciójának részeként, amelyet például a Pénzügyi Hírszerző Központról szóló törvény (FICA) említ, az ügyfél kockázati profiljait számos különböző adatpont alapján alakítják ki és pontozzák.
Reitz hozzáteszi, hogy bár az ügyfelek nincsenek abban a helyzetben, hogy befolyásolják kockázati pontszámukat, mégis „optimalizálhatják kockázati helyzetüket azáltal, hogy naprakészen tartják számlainformációikat, engedélyezik a biztonsági funkciókat a számlájukon, és általában véve biztonságban tartják a számlájukat”.
Amikor arról a spekulációról kérdezték, hogy a tőzsde a pénzügyi felügyelet (Finsurv) kérésére kezdte el bevezetni ezeket a dinamikus kockázati alapú limiteket, Reitz cáfolta ezeket az értesüléseket.
Ehelyett a vezérigazgató azt állítja, hogy a Luno azért teszi ezt, mert a tőzsde „a lehető legnagyobb gondot fordítja arra, hogy a pénzügyi bűnözéssel kapcsolatos intézkedéseinket a lehető legbizalmasabban kezeljük, hogy azok hatékonyak maradjanak”.
Olvastad már? Hivatalos pénznem lett a bitcoin El Salvadorban
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!