John Paulson a 2008-as gazdasági válság során nagy pénzt csinált a piac shortolásával, most pedig nyilvánosan elmondta, szerinte a kriptó nem fog bejönni.
Szerinte valójában nem szólnak másról, mint a „korlátozott készletű semmiről”.
A Bloombergnek adott interjújában Paulson egyértelművé tette, hogy nem számít kriptorajongónak, mivel szerinte az egész csak egy lufi.
„Úgy mondanám, hogy a limitált készletű semmiről szólnak. Ha nagyobb az igény, mint a készlet, az árak felfelé mennek. Mikor viszont az igény kimerül, az árak esni fognak. Nincs más érték a kriptók mögött, csak a limitált készlet.”
NEW: "I would say that cryptocurrencies are a bubble. I describe them as a limited supply of nothing."
Billionaire investor John Paulson says crypto holders should be prepared to lose everything.
Read The Big Take ⬇️ https://t.co/OnhEUhSVrl
— Bloomberg (@business) August 30, 2021
Egy évtizeddel ezelőtt Paulson cége nagyjából 20 milliárd dollárt keresett az ingatlanpiaci lufin, amely aztán az addig ismert legnagyobb válságban végződött.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Mindezt shortolással sikerült összehoznia, azaz a jelzáloghitel-piac esésére kötött fogadást. Ennek ellenére úgy érvel, hogy a kriptopénzek túlságosan is kockázatos befektetésnek számítanak.
„A kriptóban nincs határa az esésnek. Lehet, hogy hosszabb távon igazam lenne, de rövid távon kihullok a piacról. A BTC például 5000-ről ment 45 ezerig, ezt túl volatilis ahhoz, hogy shortoljunk.
Túl kicsi nyereség, túl nagy kockázat
A kriptokereskedés a kockázat-nyereség arány tekintetében eléggé szimmetrikusnak számít. Ezzel szemben a lakáspiac shortolása aszimmetrikus lehetőségnek számított, hiszen kicsi lehetséges veszteség párosult hatalmas potenciális nyereséggel.
„A legtöbb tőzsdei ügylet szimmetrikus. Sokat nyerhetsz, de sokat is veszíthetsz. Ha pedig tévedsz, az fájdalmas. A kriptopénzek szerintem idővel értéktelenné válnak. Nulláig fognak esni, senkinek sem ajánlom, hogy befektessen.”
Ezzel együtt Paulson nagy arany-rajongó, hiszen az arany jól teljesít inflációs környezetben, mert limitált a készlete.
„Mikor felpörög az infláció, az emberek próbálják menteni a pénzüket. A logikus választás pedig az arany. De készpénzből sokkal több van, mint megvásárolható aranyból, így az arany ára emelkedésnek indul.”
Olvastad már? Újratesztelheti a bitcoin az 50 ezret
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!