Blokkról blokkra bizonyítja a Bitcoin a programozható monetáris politika erejét, még akkor is, ha egyre hangosabbak a halálát követelő felhívások.
A Bitcoin (BTC) bányászai hivatalosan is létrehozták a 700.000. blokkot szeptember 11-én, ami jelentős mérföldkő egy olyan hálózat számára, amely ellenzői szerint 2009 óta már 428 alkalommal halt meg.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Bitcoinnak kevesebb mint két évbe telt, hogy további 100.000 blokkot állítson elő, miután 2019. október 18-án elérte a 600.000-es mérföldkövet.
A legutóbbi, 100.000 blokkos mérföldkő idején a BTC árfolyama kevesebb mint 8000 dollárt ért. Ma egy Bitcoin több mint 45.500 dollárt ér.
Happy 700000th block, #bitcoin! https://t.co/24mpVKXK8e
— Pieter Wuille (@pwuille) September 11, 2021
A cikk írásakor a bitcoin teljes készlete 18.812.806 darab volt, ami a valaha is előállítható érmék 89,5%-át jelenti.
Átlagosan tízpercenként keletkeznek új blokkok, bár a gyártási időt befolyásolja a bányászat nehézsége.
A Bitcoin bányászási nehézségét nagyjából kéthetente módosítják, ez a folyamat állítja be, hogy a bányászok számára mennyire legyen nehéz a digitális eszköz bányászata.
A blokkok előállításának jelenlegi üteme mellett az utolsó Bitcoin 2140 körül lesz kibányászva.
A kriptotwitter a mérföldkövet a néhai Hal Finneyt idézve ünnepelte, aki a Bitcoin egyik korai úttörője volt, és aki a technológiát álnéven megalkotó Satoshi Nakamoto mögött rejlő személy egyik fő jelöltje sokak szerint.
Finney 2014-ben hunyt el amiotrófiás laterálszklerózisban, azaz ALS-ben.
The 700,000th #Bitcoin block.
"Every day that goes by and #Bitcoin hasn't collapsed due to legal or technical problems, that brings new information to the market. It increases the chance of #Bitcoin's eventual success and justifies a higher price."
— Hal Finney pic.twitter.com/RYzHHBodTe
— Documenting Bitcoin 📄 (@DocumentingBTC) September 11, 2021
A Bitcoint úgy programozták, hogy önszabályozó piac legyen, keményen kódolt monetáris politikával, amely nem függ semmilyen külső féltől.
Ellentétben például az Egyesült Államok jegybankjával, amely tetszés szerint befolyásolhatja a pénzkínálat nagyságát és növekedési ütemét, a Bitcoin kemény felső határt tart fenn a kínálatra, és nem lehet létrehozni a bányászok hatalmas energiabefektetése nélkül.
Bár a Bitcoint támadások érik a környezeti lábnyoma miatt, a hálózat energiafelhasználása a teljes energiafogyasztásnak csak egy parányi töredéke.
A tiszta energia bányászati folyamatba való beépítésére tett erőfeszítések nagyrészt sikeresnek bizonyultak, egyes becslések szerint az Egyesült Államokban a Bitcoin bányászatának több mint 50%-át megújuló energiaforrásokból táplálják.
#Bitcoin energy usage is cleaner than every major industry and represents a rounding error in total energy consumption. @FriarHass delivers a comprehensive analysis worth reading.https://t.co/9RSH8t5Z1U
— Michael Saylor⚡️ (@saylor) August 11, 2021
A Bitcoinnak köszönhetően a kriptovaluták mára már egy több mint 2 billió dolláros eszközosztállyá nőtték ki magukat.
A Bitcoin részesedése a teljes piacból 41%, azaz 857 milliárd dollár a cikk írásakor.
Olvastad már? Caitlin Long a kriptoellenes cikke miatt kritizálta a The New York Timest
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!