A 200 hetes mozgóátlagot a bikák újabb letesztelhetik, a tőzsdei aktivitásból származó jelek szerint. A BTC július 16-án konszolidálódott kicsivel feljebb, miután a Wall Street kereskedési hete szerény nyereséggel zárult az amerikai részvények esetében. A BTC/USD a hétvégén 20 500 és 21 000 dollár között mozgott.
A pár így megőrizte a heti mélypontokról való visszatérésének nagy részét a sokkoló amerikai inflációs adatokat követően, amely a kockázatos eszközökben gyengülést váltott ki.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Binance, a volumen szerint legnagyobb globális tőzsdei tőzsde adatainak figyelése azt mutatta, hogy a 22 000 dollár köré csoportosult a legnagyobb ellenállás, ha a bikák megpróbálnák feljebb lökni a piacot.
Azonban fennállt annak a lehetősége, hogy a Bitcoin akár a 200 hetes mozgóátlagot (WMA) is megszerezheti, mint támaszt, amely egy kulcsfontosságú medvepiaci trendvonal, és több mint egy hónappal ezelőtt esett alá az ár.
#BTC is looking for another retest of the 200 WMA, currently ~$22.6k. #FireCharts pic.twitter.com/rRvbI8cPl2
— Material Indicators (@MI_Algos) July 15, 2022
„Könnyű bikássá válni a BTC-re egy zöld napon & medvéssé egy piros napon. De a BTC még mindig csak 19K-$22K között mozog. Ez addig fog folytatódni, amíg e szintek valamelyike meg nem törik. A mozgások nem elég jelentősek ahhoz, hogy a hangulat változását diktálják.”
A hangulat ezen a héten irigylésre méltó rekordot ért el, mivel a kriptopiacok a Crypto Fear & Greed Index szerint minden idők leghosszabb „extrém félelem” állapotában töltött időszakát tetőzték be.
A bányászok viselkedését figyelve eközben a CryptoQuant láncelemző platform egyik elemzője riadót fújt egy esetleges eladás miatt. Binh Dang kimutatta, hogy július 15-én 14 000 BTC-t utaltak át a bányászok tárcáiból, és bár nem kifejezetten eladásra utaló jelenség, érdemes volt nyomon követni.
„Ezen a ponton nem lehetünk biztosak abban, hogy ez pozitív vagy negatív esemény, ezért óvatosan kell figyelni a következő napokban.”
Ettől függetlenül egy új mutató, az Energy Gravity Model, amely a bitcoin termelési költségeit fedezi, azt mutatta, hogy a bányászok valószínűleg viszonylag alacsony összegeket tudnak fizetni az energiáért, hogy a jelenlegi BTC spot árak mellett nyereséggel bányászhassanak.
1/ Introducing Bitcoin Energy Gravity – a metric that models the relationship between the price of Bitcoin and its cost of production.
This can be used to identify when the price of Bitcoin is too overheated or when the price of Bitcoin is bottoming. pic.twitter.com/G6hi6MFJel
— Joe Burnett (🔑)³ (@IIICapital) July 15, 2022
„A Bitcoin Energy Gravity az a maximális USD ár ($ / kWh), amelyen a bányászok hajlandóak áramot vásárolni, hogy profitot termeljenek. Ebből a maximális ajánlati árból jobban meg lehet érteni, hogy mikor van a BTC ára túl magasra hajtva, és mikor közelíthet az ár a mélyponthoz.”
Olvastad már? 0-ra csökkenhet-e a bitcoin árfolyama?
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.