Az alapítvány 5 millió DOGE, azaz nagyjából 360 ezer dollárnyi összeget különít el, amelyből a fejlesztőket tudják majd támogatni.
Ezzel elő tudják segíteni a Dogecoin ökoszisztéma fejlődését, növekedését.
A Dogecoin Foundation december 31-i bejelentéséből kiderül, hogy a pénz egy multialáírásos tárcában lesz majd tartva, amelyet az alapítvány tagjai kezelnek.
Az öt kulcsból háromra lesz szükség a tranzakciókhoz, és a Dogecoin Core fejlesztői közül Marshall Hayner, Michi Lumin, Patrick Lodder és Ross Nicoll, valamint a chromatic nicknéven ismert programozó lesznek a kulcsok kezelői.
A beszámoló szerint nekik semmiféle más jogosultságuk nem lesz a pénzzel kapcsolatban, csupán annak a kiosztása.
„A tárcában lévő DOGE a Dogecoin Core fejlesztőinek van szánva, a munkájukért cserébe, legyen az kicsi vagy nagy hozzájárulás.”
A Dogecoin Core minden egyes új frissítéséért 500 ezer Dogecoint osztanak szét a résztvevő fejlesztők között, akik közreműködnek az új verzió létrehozásában.
Hogy a transzparencia biztosítva legyen, az alapítvány nyilvánosságra hozta a tárcacímet, amelyben a tokeneket tárolják.
Emellett egy blogposztban részletesen beszámolnak majd minden alkalommal, mikor a pénzhez hozzányúlnak, és ezt a közösségi médiában is megosztják majd.
A Dogecoin fejlesztői azt a pletykát is cáfolták, amely a közelmúltban indult el, és amely szerint a hálózat nemsokára áttér a proof of stake használatára.
Letisztázták, hogy erről szó sincsen, egyelőre csak egy tervezet létezik, amelyben felvetették ennek a lehetőségét, és felhívták rá a figyelmet, hogy az úgynevezett influenszerek, akik ilyesmiről beszélnek, valójában semmiféle belsős információval nem rendelkeznek.
Szeptember 16-án a Dogecoin lett a második legnagyobb proof of work konszenzust használó kriptopénz.
Az Ethereum ekkor váltott hálózatot, és a proof of work konszenzusról áttért a proof of stake szavazásra, ahol a legnagyobb birtokosoknak van a legnagyobb szava.
Emiatt viszont sok laikus elkezdte elhinni azt a téves nézetet, hogy a Bitcoinnak is át kellene állni egy másik konszenzusra.
A Labrys ügyvezetője, Lachlan Feeney úgy fogalmazott, hogy egyértelműen nyomás nehezedik a Bitcoinra, hogy igazolja a valódi, hamisíthatatlan fizikai munkán alapuló működését.
Olvastad már? Változások a bitcoin ATM-ek rangsorában
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Ivan Radic
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!