Az Anza, a Solana mögött álló fejlesztőcsoport a teszthálózaton egy új frissítés, az Agave v1.18.12 bevezetését javasolta.
Ez az új verzió egy központi tranzakciós ütemezővel rendelkezik, amelynek célja a torlódás csökkentése a díjak növelésével és az ütköző tranzakciók csökkentésével.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az Anza a funkció szélesebb körű tesztelését is szorgalmazza.
Centralizáció a tranzakciók esetén
A Solana mérnökei tesztelik az egyik leghatékonyabb fegyverüket a hálózati torlódás elleni küzdelemben.
Az Anza, a Solana kliens mögött álló szoftverfejlesztők egy csoportja egy új frissítés implementálását javasolta a hálózat rendszerében, és ez az új verzió az egyik leginkább várt funkciót tartalmazza a blokklánc több, mint egy hónapja tartó torlódásának javítására.
A központi ütemező, amely lehetővé teszi a magasabb díjak felszámítását és a kevesebb ütköző tranzakciót, alapértelmezés szerint le van tiltva.
Azonban az Anza arra kéri a validátorokat, hogy engedélyezzék és vizsgálják meg, hogy a használatával hogyan teljesít a rendszer.
„A belső tesztjeink ígéretesek, de a javulás mértékét a validátoroknak kell felmérniük, mégpedig éles üzemmódban.”
A központ dönti el, hogy melyik tranzakció a fontosabb
Elméletileg a központi ütemező bevezetése segíthetne több tranzakció továbbításában a Solanán, mivel a kliens sokkal intelligensebbé válik az ütköző tranzakciók letiltása révén.
Ennek oka, hogy az ütemező meghatározza a tranzakciók feldolgozásra történő kijelölésének sorrendjét, optimalizálva a hálózat működését.
Az Anza által szolgáltatott tesztadatok alapján az új ütemező bevezetése akár 80%-kal magasabb díjak felszámítását is lehetővé tesz a korábbi értékekhez képest.
A fejlesztők azonban elismerik, hogy amíg széles körben nem telepítik és nem aktiválják a hálózat, addig lehetetlen lesz biztosan megmondani, hogy milyen lesz a teljesítmény.
Rengeteg az üzemszünet
Ebben a hónapban az Anza különböző intézkedéseket tesztelt és vezetett be a hálózat által tapasztalt rengeteg tranzakcióhiba enyhítésére.
Néhány esetben a kezdeményezett tranzakciók 70%-a érvénytelenné vált, nem teljesült.
A Dune Analytics, egy blokklánc-elemző vállalat adatai szerint ez azóta enyhén javult, de a hibák aránya még mindig 60% körüli.
Nem hoztak nyilvánosságra dátumot, hogy a fejlesztések főhálózaton mikor lennének bevezetve.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Az ETH kezd magához térni a csütörtöki megrázkódtatásából
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.