A Bitcoin hálózat bányászati nehézsége az elmúlt hat hónap során 45%-ot növekedett, ahogyan a bányászok közötti verseny fokozódik.
Az emelkedés mértéke töretlen a tavaly júliusi szintekről, amikor is a bányászat kínai tiltása kisebb mértékű csökkenést eredményezett a hashrátában.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A lánc adatainak elemzéséből kiderül, hogy a nehézség most újabb csúcsot állított be 27,97 billió másodpercenként hash értékkel.
Ez azért is különösen nagy jelentőségű, mert alig három hete, január 23-án szintén csúcsmagasságba ért, mikor a hálózati hashráta elérte a 190,71 EH/s teljesítményt. Ezt a csúcsot sikerült most ismét megdönteni.
A nehézség növekedése azt jelenti, hogy a bányászoknak több munkát kell végezniük a sikeres blokktalálathoz, több energia kell az új bitcoinok létrehozásához.
Ennek eredményeképpen a nagy bányászok rákényszerülnek, hogy eladjanak az eszközeikből, hogy fedezni tudják a költségeket. Meg kell említeni viszont, hogy a jelek szerint inkább a saját részvényeiktől válnak meg, csak, hogy a bitcoint megtarthassák.
A Marathon Digital Holdings például 750 millió dollárnyi üzletrészt adott el a közelmúltban.
A nehézség mellett a hasráta is rekordmagasan van
A bányászok által a hálózatra fordított összteljesítmény mértéke is lenyűgöző ütemben növekszik, jelenleg 211,9 EH/s hashráta az abszolút csúcs. Tudni kell persze, hogy különböző mérési módszerek, elemzések különböző számokat mutatnak, így nem lehetünk teljesen pontosak, hogy mennyi is az annyi.
Az YChrats például 248,11 EH/s értéket mutatott a múlt hétvégén.
A bányászatot a két legnagyobb pool uralja, az AntPool és az F2Pool, ők sokszor fej fej mellett haladnak. Az elmúlt négy napban 96 illetve 93 blokkot bányásztak ki, ez derül ki a blockchain.com adataiból.
Függetlenül attól, hogy hogyan és milyen módszerrel mérjük a hashrátát vagy a nehézséget, az erősödés mértéke szemmel látható. A tavaly júliusi mélyponton a hashráta leesett egészen 69 EH/s-ig, a nehézség pedig a 13,6 billiós értékig. Innen következett az emelkedés a mai szintekre.
A hashráta növekedésével a hálózati biztonság is növekszik. Minél többen dolgoznak a hálózaton, annál több energiát igényel a blokkok kibányászása.
A bányászoknak időről-időre felül kell vizsgálni, mennyire tudnak nyereségesen működni, hiszen a többiek részvételétől függ, hogy az egyes bányászlétesítmények fenntarthatók-e egyáltalán.
Olvastad már? A Cardano alapítvány kétszer több pénz fizet a hacereknek
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!