Új Bitcoin-bálna a láthatáron: a Lazarus-csoport

A kriptovilágban mindig felbukkan egy új nagypályás, ezúttal azonban nem egy milliárdos befektetőről van szó, hanem a hírhedt észak-koreai hackercsoportról, a Lazarusról.

Ők mostanra az egyik legnagyobb Bitcoin-bálnává váltak, kezükben 13.518 BTC-vel, ami több, mint 1,13 milliárd dollárt ér.

Ezzel nagyobb kriptokészlettel rendelkeznek, mint egyes országok, például Bhután vagy El Salvador.

Minden lopott dollár Bitcoinná alakul

Hogyan lettek ilyen hatalmasak? Egyszerűen úgy, hogy elkövették a történelem eddigi legnagyobb kriptorablását, a 1,5 milliárd dolláros Bybit-hacket.

Az ellopott Ethereumot pedig szépen lassan Bitcoinná konvertálják, mintha csak egy óriási kriptovaluta-musicalt játszanának, ahol a tét milliárdokban mérhető.

Forrás: X

Ráadásul nem csak Bitcoinban utaznak, jelentős mennyiségű Ethereumot, BNB-t és stabilcoinokat is felhalmoztak.

Nem csupán pénzről van szó

De ez az egész nem csak kriptovalutáról szól. Ez geopolitikai játszma is. Az ellopott pénzt ugyanis Észak-Korea ballisztikus rakétaprogramjának finanszírozására használják fel.

Azok a kriptoeszközök, amelyeket újra és újra megmozgatnak a digitális térben, egy katonai diktatúra céljait szolgálják.

És nem ez az első eset, az Észak-koreai rezsim 2017 óta több, mint 6 milliárd dollár értékű kriptovalutát lopott el különböző támadásokkal.

És ha mindez nem lenne elég, a Lazarus-csoport egyre kifinomultabb módszerekkel dolgozik.

Új rosszindulatú programokat fejlesztenek, amelyekkel kriptotárcákhoz tartozó belépési adatokat lopnak el, és hátsó kapukat építenek be a rendszerekbe.

Olyan ez, mint egy végtelen macska-egér harc a kibervédelmi cégekkel.

Szerencsére azonban vannak, akik visszavágnak, például az OKX kriptotőzsde felfüggesztette a DEX-aggregátorát és aktívan követi a hackereket.

Egy lépéssel előttünk járnak – de meddig?

Mit jelent mindez az átlagos kriptobefektető számára? A digitális pénzek világa továbbra is a vadnyugat, ahol bármi megtörténhet.

Ezek a hackerek szinte szellemként mozognak a rendszerekben, mindig egy lépéssel a biztonsági szakemberek előtt járva. Azonban a közösség figyel és egyre jobb védelmi mechanizmusokat épít ki.

Hogy valaha is sikerül-e visszaszerezni az ellopott kriptovagyont? Ki tudja. De addig is maradj éber, mert ebben a világban egy pillanatnyi figyelmetlenség is végzetes lehet.

Olvastad már? Tényleg 10.000 dollárig zuhanhat a Bitcoin?

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Beragadt a Bitcoin, és ez kezd idegesítő lenni

Úgy tűnik, a Bitcoin mostanában nem találja az irányt. Április 9. óta szűk sávban mozog, 83.000 és 86.000 dollár között, mintha az egész piac visszatartaná...

Az XRP akár át is veheti az Ethereum helyét az elkövetkező 3 évben

Ahogy az Ethereum egyre nagyobb nyomás alá kerül, az ETF-kivonások egy hét alatt 39%-kal emelkedtek. Ez arra utal, hogy a befektetői bizalom megingott. Mégis, a magabiztosság...

Meghibásodott az AWS, több nagy tőzsde is problémákkal küzd

A Binance, a KuCoin, a MEXC és más tőzsdék, valamint tárcaszolgáltatók szolgáltatási problémákkal küzdenek. Ennek oka egy jelentős hálózati kiesés, amelyet az Amazon Web Services...

A Bitget ökoszisztémája 20 millió új felhasználóval bővült az első negyedévben, miközben a spot piac 159%-kal nőtt a platformon

A vezető kriptovaluta tőzsde és Web3 vállalat, a Bitget 2025 első negyedévét összesen 2,08 billió dolláros kereskedési volumennel zárta, amit elsősorban a spot kereskedelem 159%-os...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.