Robert Kiyosaki, a „Rich Dad, Poor Dad” szerzője szerint Donald Trump legújabb vámintézkedései miatti Bitcoin (BTC) gyengülés egy remek „vásárlási lehetőséget” kínál.
Donald Trump elnök vámokat jelentett be a Kanadából, Kínából és Mexikóból importált árukra, amelyek februártól lépnek életbe.
A piac elemzői óvatosan figyelik a vámháborúk által okozott inflációs kockázatokat, amelyek csökkenthetik a Fed kamatvágási esélyeit – ez pedig negatív hatással lehet a kockázatos eszközökre, például a Bitcoinra.
Kiyosaki ugyanakkor úgy véli, hogy az Egyesült Államok fiskális adóssághelyzete sokkal nagyobb problémát jelent, ami miatt a BTC, az arany és az ezüst mindig vonzó befektetés marad.
A szerző így fogalmazott:
„Trump vámokat vezet be: az arany, az ezüst és a Bitcoin összeomolhat. Remek. Többet fogok vásárolni, ha az árak bezuhannak. Az igazi probléma az ADÓSSÁG… amely csak rosszabb lesz. Az összeomlások azt jelentik, hogy az eszközök akciósak. Itt az idő, hogy meggazdagodjunk.”
Januárban Kiyosaki továbbra is kitartott amellett, hogy a Bitcoin ára 2025 végére elérheti a 175.000–350.000 dolláros tartományt. A kérdés tehát az – elérheti-e a BTC ezeket a szinteket?
Februári emelkedés várható?
A Bitcoin januárt 9,29%-os növekedéssel zárta. Érdekes módon a február általában kiemelkedő hónap volt a BTC számára, különösen a felezés utáni években.
2013 óta a Bitcoin még soha nem zárta februárt veszteséggel, az átlagos nyereség pedig 15%-os volt. Ha a történelmi trend folytatódik, a BTC februárban tovább emelkedhet.
Ugyanakkor a vámok okozta inflációs kockázatokat sem lehet figyelmen kívül hagyni.
Egy másik bikás jelzés a Bitcoin számára az Egyesült Államok pénzkínálata (M2), mivel a megnövekedett USD likviditás gyakran BTC ralit eredményez.
Joe Burnett piaci elemző szerint az M2 mutató akár a 2021-es csúcsokat is meghaladhatja, ami tovább emelheti a Bitcoin árát.
„Az M2 először 2021 óta új történelmi csúcsot dönthet. Végtelen likviditás üldözi a 21.000.000 Bitcoin-t. Tudjátok, mi következik ezután.”
Kulcsszintek és lehetséges irány
A havi likvidációs hőtérkép szerint kulcsfontosságú szintek találhatók (élénk sárga jelöléssel) a 96.000, 107.000 és 110.000 dolláros tartományokban.
Jelenleg azonban a Bitcoin árfolyama ezeknek a likviditási szinteknek a felénél mozog, és nehéz pontosan megjósolni az irányát.
Lehetséges, hogy a február 7-én esedékes amerikai foglalkoztatási jelentés nagyobb tisztánlátást adhat arról, hogy merre tarthat a BTC árfolyama a következő hetekben.
Olvastad már? Elsőbbségi részvényeket bocsát ki a MicroStrategy, de nagy bajba kerülhetnek, ha az adóhivatal módosít a szabályokon
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.