A török törvényhozók állítólag ezen a héten a parlament elé terjesztik a kriptovaluta-szabályozásról szóló tervezetjavaslatot.
A helyi sajtó vasárnap arról számolt be, hogy a török AK Párt elnöke rendkívüli ülést tartott a tervezetjavaslat előkészületeinek lezárása céljából.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Törvényes működés
A javasolt szabályozások egyik célja, hogy csökkentsék a kriptovalutákkal foglalkozók kockázatait.
Ezenkívül az az elképzelés, hogy a kriptokereskedelmi platformokat a Tőkepiacok Testületének (SPK) ellenőrzése alá vonják.
Az SPK hatáskörébe tartozna, hogy regisztrálja, engedélyezze és a működésük során felügyelje ezeket a platformokat.
A szabályozás további területei közé tartozik az is, hogy a cégek hogyan tárolják az ügyfelek letétbe helyezett pénzét és a tárcáikban lévő kriptovalutát, valamint a szabályszegésért alkalmazandó büntetéseket is részletezi.
A platformok működésének részletes szabályait később határoznák meg, ez külön kidolgozandó további törvények révén történik majd.
Nemzetközi szabványok, helyi törvények
Idén év elején a török pénzügyminiszter, Mehmet Simsek elmondta, hogy az ország kriptovalutákra vonatkozó szabályozása a végső stádiumban van, már szinte teljesen kialakult.
Hozzátette, hogy céljuk a kriptokereskedelemmel kapcsolatos kockázatok csökkentése, valamint a kereskedelmi platformok licencelési és működési szabványainak megállapítása.
Emellett igyekeznek hozzáigazítani a törvényeiket a FATF, egy pénzügyi szervezet szabványaihoz.
Nigéria és Törökország lakóinak a fele kriptopénzt is használ
A Statista nemrégiben készült tanulmánya kimutatta, hogy 2024 februárjában Nigéria és Törökország állt az élen a kriptovaluta-elfogadás és az internethasználók körében a kriptopénz-birtoklás aránya tekintetében, 56 ország lakosai közül.
Mindkét országban az internethasználók 47%-a számolt be arról, hogy birtokol vagy használ kriptopénzt.
Érdekes módon a felmérésben szereplő észak-amerikai és Nyugat-európai országok jelentősen lemaradtak ebben a tekintetben.
A nigériaiak és a törökök a gazdasági nehézségek, mint a magas infláció, a gyenge nemzeti valuta és a bankokhoz való korlátozott hozzáférés miatt fordulnak a kriptopénzekhez.
Ezenkívül a bitcoint az infláció és a valuta leértékelődése elleni fedezetnek tekintik, és úgy vélik, hogy a globális kriptopiacon keresztül jobb pénzügyi szolgáltatásokat kaphatnak.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A legjobb kriptopénzek: Ran Neuner stratégiái a kriptopénz befektetésekhez
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.