Tokenizált búzát is elfogad hitelfedezetként a Santander

A spanyol bank az Agrotoken csapatával kezd együttműködésbe, és így az utóbbiak által tokenizált mezőgazdasági termények most már hitelfedezetként is működhetnek.
Az Agrotoken már korábban elindította a saját, fizikai mezőgazdasági terményekkel fedezett tokenjeit, és a Santander a mostani tesztprogramjában annak akar utánajárni, hogy hitelfelvétel esetén ezek a tokenek megfelelően működhetnek-e fedezetként.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az argentin Agrotoken egyfajta stablecoinként adja ki a tokeneket, amelyek mögött megfelelő mennyiség mezőgazdasági termény áll.
A termelők a tokenek segítségével lényegesen egyszerűbben dobhatják piacra a termékeiket, most pedig a Santander is bejelentette, hogy hitelfelvételhez elfogadja ezeket a kriptoeszközöket is.
A Santander Argetina sajtóközleménye szerint az első tesztek már sikeresen lezajlottak, és a termelők meggyőződhettek róla, hogy a szoftveres háttér megfelelően működik, és használható.
A bank elmondása alapján így ez a fajta szolgáltatás első a piacon a maga nemében, mezőgazdasági termékeket és pénzügyi alkalmazásokat korábban még nem hoztak közös nevezőre a blokklánc segítségével.

Fernando Bautista, a Santander Argentina agrárüzletágának a vezetője a sajtónak is nyilatkozott ebben az ügyben.

„Első alkalommal látjuk, hogy egy szolgáltató blokkláncot és kriptopénzeket használ, hogy továbbfejleszthesse az agrárhitel-piacot, és új üzleti lehetőségeket nyújtson a termelőknek.”

Az Agrotoken már három fajta tokent adott ki, ezek kukorica, szójabab és búza tokenizálásával jönnek létre, egy darab token egy tonna terményt képvisel.
A token kibocsátásához bizonyítva van, hogy a mögöttes termék ténylegesen létezik, és a tokennel való tranzakció a termény tulajdonjogát is magában foglalja.
A Santander vélekedése szerint ez az új token-rendszer egy teljesen új üzletágat fog létrehozni, ahol a mezőgazdasági termelők sokkal egyszerűbb módon juthatnak finanszírozáshoz, a saját terményeiket használva fedezetként.
A fintech szektor a Santander berkein belül is a legmenőbbek közé tartozik, és a bank az argentin részlegében 225 millió dolláros szoftveres és hardveres fejlesztést tervez, hogy az infrastruktúrán javítsanak, és új szolgáltatásokat nyújthassanak a helyi ügyfeleiknek.

A kriptó iránti érdeklődés sem idegen a banktól, Spanyolországban például már teljesen felkészültek, hogy kriptopénzes ETF-et is felvegyenek a termékpalettájukra.
Az Agrotoken 2021-ben már több alkalommal sikeresen bizonyította a létjogosultságát, a közreműködésével a termelők többek között gépvásárlásokat és anyagbeszerzéseket tudtak lebonyolítani, rendkívül leegyszerűsített módon.

Olvastad már? Ethereumot ajánl az ügyfeleinek a Goldman Sachs

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: Mike Mozart

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Évtizedek óta érlelődik az amerikai gazdaság katasztrófája – állítja Peter Schiff közgazdász

Peter Schiff közgazdász bírálta Donald Trump amerikai elnök elképzelését, miszerint a kamatok csökkentése segíthet az USA-nak az importfüggő gazdaságról a gyártásra való átállásban. Schiff azzal...

Az IMF szerint lassulni fog az amerikai gazdaság növekedése 2025-ben – kamatcsökkenést sürgetnek

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) kamatcsökkentést vár a Fedtől és az EKB-tól – derül ki legfrissebb, 2025. április 22-én közzétett jelentéséből. A dokumentum szerint az Egyesült...

A Deutsche Bank és a Standard Chartered is szemet vetett az amerikai kriptopiacra

A globális bankszektor két veteránja, a Deutsche Bank és a Standard Chartered most hirtelen elkezdett érdeklődni az amerikai kriptopiac iránt. Évekig tartották a távolságot, most...

250 millió dollárt fektetett Trump médiabirodalma kriptovalutát is követő ETF-be

A Trump Media & Technology Group, Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi platformjának anyavállalata, legfeljebb 250 millió dollárt fektet be tőzsdén kereskedett alapokba...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.