Az Emurgo által közölt legfrissebb jelentések alapján az afrikai kontinens hatalmas mértékű növekedést tapasztalt a kriptopénzek terén 2020 és ’21 között.
A globális kriptobefektetéseknek viszont csak kevesebb, mint az 1%-a irányul ide.
A State of Web3 in Africa című jelentésből kiderül, hogy négy ország, Kenya, Nigéria, Tanzánia és Dél-Afrikai is szerepel a top20-ban a kriptopénzek elterjedését rangsoroló listán.
A rendelkezésre álló adatok alapján látható, hogy a kontinensen 2021-ben 88,5 millió dollárt fektettek be kriptoipari vállalkozásokba, és ennek a pénznek a 70%-a Kenya, Nigéria és Dél-Afrika cégeihez került.
A kriptoiparba érkező befektetések növekedési aránya 11-szer nagyobb, mint az átlagos növekedés, ennek ellenére a világ teljes fejlesztési tőkéjének mindössze 0,5%-a irányul a helyi kriptopiacra.
Ez a szám a várakozások alapján hamarosan növekedésnek indulhat, hiszen a kontinens lakói számos pénzügyi nehézséggel szembesülnek, és a cégek folyamatosan azon dolgoznak, hogy ezekre használható megoldásokat biztosítsanak.
A kontinensen kettős a kriptopénzek megítélése. Több ország is az élvonalban van az elterjedést illetően, de a szub-szaharai országoknak mintegy 20%-a tiltja a kriptók használatát.
A többiben sem jobb a helyzet, vagy korlátozások vannak érvényben, vagy olyan jogszabályok, amelyek a gyakorlatban betiltásként működnek.
A Közép-Afrikai Köztársaság az egyetlen ország Afrikában, amelyben hivatalos fizetőeszközként van nyilvántartva a bitcoin.
A jelentésben úgy fogalmaznak, hogy a legtöbb afrikai ország a különösen nagy mértékű kockázatokra hivatkozva tiltja a kriptopénzeket.
Az olyan nagy cégek bedőlése, mint például az FTX, további negatív hírverést hoznak a terület számára, és csak megerősítik az elutasító kormányzati hozzáállást.
Előremutató lépésként arra bíztatták a jelentés szerzői a kriptoipari vállalatokat, hogy proaktívan működjenek együtt a kontinens hatóságaival, szabályozó hivatalaival, hogy közösen tudjanak dolgozni a szektor kiépítésén.
„Egyre nagyobb hangsúlyt kap a blokklánc és a kriptoipar szabályozásának a kérdésköre, így az iparág kulcsszereplőinek érdemes szorosan együttműködnie a szabályozókkal. Ezzel lehet biztosítani, hogy a jogszabályok változásai okozta kockázatokat időben észlelni lehet, és lépéseket tenni a károk megelőzésére.”
Sok iparági szakértő szerint az átláthatóbb szabályozás egyértelműen hozzájárulhatna ahhoz, hogy a blokklánc felhasználási területeinek a száma növekedjen.
A jelentés szerzői szerint pedig az ilyen típusú növekedés a területre, a régióba érkező befektetések növekedését hozhatja magával.
Olvastad már? A Fidelity Bitcoin ETF-e a katalizátor, amire a BTC-nek szüksége van?
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!