A Bantotal egy olyan banki szolgáltató, amely szorosan együttműködik a Bitex kriptotőzsdével, hogy a bitcoin blokkláncán rendezzenek nemzetközi tranzakciókat. A szolgáltatás már több mint 60 latin-amerikai bankban vált elérhetővé.
A blokklánc és kriptopénzek ipara egyre több intézményi befektetőt vonz. Egyes források szerint egy vezető latin-amerikai banktechnológiai szolgáltató szorosan együttműködik a Bitex kriptotőzsdével.
Az ületi megállapodás célja, hogy a bitcoin blokkláncának segítségével könnyebbé tegyék a nemzetközi tranzakciókat.
Manuel Beaudroit, a Bitex marketingigazgatója elmondta:
„A Bantotal Bitex integrációja hatalmas áttörés a blokklánc számára a bankszektorban.”
A Bantotal egy vezető uruguayi banki szolgáltató. Legalább 60 különböző pénzügyi intézményt lát el a világ 14 országában. Legalább 20 millió ügyfél használja a Bantotal pénzügykezelési szolgáltatásait.
A megállapodás
Az együttműködés biztosítja a Bantotal ügyfelei számára, hogy hozzáférjenek a Bitex szolgáltatásaihoz a Bantotal BDevelopers programján keresztül. A technológia lehetővé teszi a bankok számára, hogy egy alkalmazásiprogrami felületen keresztül irányítsák a nemzetközi fizetéseket.
Egy tökéletes példa erre, hogy az Argentína és Paraguay közötti exportok átfutási ideje egy hónapról egy órára csökkent, amikor átváltottak a Bitex nemzetközi fizetési rendszerére.
A megállapodás jó hír még az olyan közvetlen vetélytársak számára is, mint a Stellar, amely blokkláncalapú nemzetközi fizetésekre összpontosít.
Hogyan működik a Bitex?
A tőzsde lényegében egy közvetítő a nemzetközi és a helyi bankok számára. Úgy működik, hogy a fiat fizetéseket először bitcoinra váltja, elküldi, majd a célországban visszaváltja helyi valutára.
Nem végez több fiat-fiat átváltást. Ez kicsit olyan, mint egy „peer-to-peer bankolás”, amely vállalja a helyi valuták átváltását bitcoinba.
Leo Elduayen, a Koibanx blokkláncstartup alapítója és a Bitcoin Argentina nonprofit társaság alelnöke szerint egy nemzetközi utalás a helyi latin-amerikai bankok között akár 48-96 órát is igénybe vehet.
Az idő nagyban függ a bankoktól és a tranzakciók pénzügyi közvetítőitől.
„A Bitex vállalja számodra a bitcoin vásárlását és utalását. Te mint felhasználó csak elküldöd a pénzt, a többit pedig a Bitex elintézi.” – magyarázta Elduayen
A Bantotal megállapodása drasztikusan növelheti a Bitex szolgáltatásainak elérését a latin-amerikai országokban. De lehet sok időbe fog telni, „míg a bankok is beszállnak”.
Az olyan kérdések, mint az ügyfél-azonosítás és pénzmosás ellenes védelem szabályozása még továbbra is megoldatlan a bankok számára főleg, ha a bitcoin blokkláncáról beszélünk.
Jobb megbízhatóság
A szakértők és részvénytulajdonosok szerint a Bantotal és a Bitex együttműködése lehetőséget kínál a latin-amerikai felhasználók számára, hogy élvezzék a blokklánc előnyeit.
Ez megerősítheti a felhasználók bizalmát a jelenlegi pénzügyi intézményekben.
Ast hozzátette:
„A történelem során Latin-Amerika nagyon gyenge pénzügyi rendszerekkel rendelkezett. A bankoknak nagyon szomorú történetei vannak, amelyek során meglógtak az emberek megtakarításaival (Argentina 2001). A megállapodás alacsonyabb költségekkel jár a fogyasztók számára és javítja a pénzügyi elérhetőséget.” – közölte Federico ASt, a Buenos Aires-i Kleros startup vezérigazgatója.
Beaudriot azt reméli, hogy az üzleti megállapodás hozzájárulhat a latin-amerikai országok GDP-jének növekedéséhez is.
Olvastad már? 2019-ben már több mint 4,2 milliárd dollárt loptak kriptocsalásokkal
Forrás: coinspeaker.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂