Több mint 50 ország tiltotta már be a kriptót: kongresszusi jelentés

A kriptoszabályozásról szóló globális antológia szerint több mint 50 ország léptetett érvénybe valamilyen tilalmat a kriptoiparra.
A világ összesen 51 országa léptetett érvénybe valamilyen tilalmat a kriptoiparra vonatkozóan a Kongresszusi Jogi Könyvtár Globális Jogi Kutatási Igazgatósága (GLRD) által közzétett jelentés szerint.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A kiadvány eredetileg 2018-ban jelent meg, de azóta frissítették az új megállapításokkal.

„Míg a 2018-as jelentés 8 joghatóságot azonosított abszolút tilalommal és 15 joghatóságot implicit tilalommal, addig a 2021 novemberi frissítés szerint 9 joghatóségban van érvényben abszolút, és 42-ben implicit tilalom” – áll a jelentésben.

Az abszolút tilalom a meghatározás szerint olyan tilalom, amelyben a kriptopénzeket illegálisnak minősítik.
Az implicit tilalmak azon országokra vonatkoznak, amelyek megtiltják a bankoknak vagy más pénzügyi intézményeknek, hogy kriptovalutákkal kereskedjenek.
A Kongresszusi Könyvtár jelentése kilenc olyan országot részletez, amely abszolút tiltást vezetett be a kriptovalutákra.

Ezek az országok: Algéria, Banglades, Kína, Egyiptom, Irak, Marokkó, Katar, Nepál és Tunézia. Közülük Kína került a leginkább címlapokra az év során.
A kínai kormány 2017 óta tiltja a kriptopénz-kereskedelmet, idén azonban duplázott, miután keményen kezdett el fellépni a kriptobányászat ellen. Ez hatalmas geopolitikai elmozdulást eredményezett a bányászok körében a világ más részeire.
Az Egyesült Államok most a legnagyobb piac, a második és harmadik helyen Kazahsztán és Oroszország áll.
A Bitcoin-bányászatra vonatkozó szigorítás előtt Kína az iparág mintegy kétharmadát tartotta ellenőrzése alatt.

A hallgatólagos csoportba olyan országok tartoznak, mint Tanzánia, Toga, Törökország, Libanon és Bolívia. Riasztó, hogy 21 olyan ország van, amelyről megerősítést nyert, hogy nem alkalmaz pénzmosás- vagy terrorizmusfinanszírozás-ellenes szabályozást a kriptoiparra.
Ezek közé tartozik Brazília, Guernsey, Jordánia, Pakisztán és Kazahsztán, amely a világ egyik vezető bányászati joghatóságává vált.

Olvastad már? Új magyar NFT indult CryptoMemories néven

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.