A Microsofttal és az Ernst & Younggal az élen jelentős, több milliárd dollár értékű cégek használják az Ethereum-blokklánc nyújtotta lehetőségeket, hogy teszteljék a blokkláncalapú alkalmazásokat.
Eszerint világszerte több intézmény is az Ethereumot tartja a vezető okosszerződés-protokollnak.
A Microsoft a blokklánc és az Ethereum egyik első felhasználója az amerikai techcégek közül, már 2015-ben megkezdték támogatását az Azure Cloud szolgáltatásain keresztül.
Miért jó a nagy cégek beszállása
Az, hogy az ilyen nagy cégek is használják a blokkláncot, legitimálja a technológiát, és jobb fényben tünteti fel a kriptopénzeket is, mint ezekre épülő pénzügyi eszközöket.
Még ennél is jobb azonban, hogy az Ethereum ökoszisztémája is jól jár, ugyanis ösztönzi a fejlesztőket. Hogy még keményebben dolgozzanak az Ethereum hálózatán, és még több alkalmazást építsenek rá.
Az Ethereum jelenleg is egy nagy blokklánchálózat a fejlesztők száma, decentralizált alkalmazások (Dappok), decentralizált pénzügyek (DeFi), aktivitás és érték tekintetében.
A Defi Pulse szerint nagyjából 3 millió dollárnyi ethert kötöttek le biztosítékként a DeFi-platformokon. Ami azt mutatja, hogy a legtöbb DeFi-platform az Ethereumra épít, vagy az ethert használja biztosítékként.
Az ETH nagy fokú elterjedése azonban nehezebbé teszi, hogy skálázódjon a rendszer, ugyanis a kisebb hálózatokhoz képest több felhasználó, fejlesztő és ember kell a fejlődéshez szükséges döntések meghozatalához.
Ebben a tekintetben az olyan hálózatok, mint a Cardano (ADA) előrébb járhatnak, ugyanis jobb technológiájuk van a skálázódásra, így rövid távon sokkal hatékonyabbak.
Egy fejlettebb technológia azonban önmagában nem nagyon tud bezavarni egy vezető hálózatnak, így továbbra is az Ethereum az első számú okosszerződés-protokoll.
Ahogy azt az Ernst & Young 2019. októberi Nightfall kiadása is mutatja, egyre több cég dolgozik azon, hogy használhassa az Ethereum-blokklánc hálózatát.
Ez megköveteli, hogy egyre több fejlesztő munkálkodjék a lehetséges skálázódási megoldásokon is.
A fejlesztők aktivitása általában jól tükrözi egy blokklánchálózat sikerét, az árfolyam és az felhasználói aktivitás tekintetében.
Mi hiányzik az Ethereumból
A blokkláncszektorban napról napra nő a verseny, az ipar fejlődésével pedig egyre jobban pénzelt és vezetett projektek bukkannak fel.
Annak ellenére, hogy több erőforrást és munkát igényel az Ethereum skálázódása, elengedhetetlen, hogy ez a folyamat felgyorsuljon.
Már hónapok óta dolgoznak olyan megoldásokon, mint a sharding, a proof-of-stake modellre való átállás és a plasma.
A Muir Glacier hard fork legújabb kiadása lehet az első lépés a sokak által várt átállásra a bányászást igénylő proof-of-work modellről a proof-of-stakere.
Olvastad már? Negyedével csökkent az Ethereum blokkideje az új fork miatt
Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂