Egy nemrégiben adott interjúban Fehéroroszország nyomozóhatóságának a vezetője elmondta, a hivatal emberei mára profik lettek a kriptopénzek lefoglalásában.
A hivatalos álláspont szerint a rendőri szervek már több millió dollárnyi kriptót foglaltak le a gyanúsítottaktól.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Dmitry Gora azt is elmondta az állami tévének adott interjújában, hogy rá voltak kényszerítve a technológia megtanulására, mivel a kriptók először a drog-ügyletekben, majd a gazdasági bűncselekmények kapcsán is megjelentek.
A hattóságoknak nem volt más választása, ki kellett dolgozni a metódust, hogy hogyan tudják lefoglalni ezeket a pénzeszközöket.
Az egykori szovjet tagköztársaság, és egyben Oroszország szövetségese még 2018-ban számos kriptós tevékenységet legalizált.
A fővárosban egy külön ipari parkot is alapítottak, Hi-Tech Park (HTP) néven, hogy minél több iparági céget meg tudjanak szólítani, például adókedvezményekkel, hogy az ország ne maradjon le a digitalizációban.
Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!
Tavaly nyáron aztán már megindultak a pletykák, hogy kínai mintára akár szigorítások is jöhetnek a kriptók részére.
A HTP hivatalnokai viszont leszögezték, semmiféle kormányzati szándék nincs a szigorításra. A pénzügyminiszter ráadásul egy új törvényjavaslattal is előállt, hogy engedélyezzék a befektetési alapok számára a kriptoeszközök birtoklását.
Idén áprilisban az Igazságügy-minisztérium kidolgozta a jogi hátterét, hogy a hatósági eljárások során hogyan lehet lefoglalni kriptopénzeket.
Ebben egy másik elnöki utasítás is helyet kapott, amely alapján az illegális tevékenységhez köthető kriptotárcákat monitorozzák is nyomon követik.
Dmitry Gora elég nyíltan fogalmazott az interjú során, hogy pontosan hogyan is zajlik egy ilyen lefoglalás.
Elmondása szerint mind állami ügynökségek, mind kereskedelmi szervezetek részt vesznek a folyamatokban.
„A kriptopénzeket egyfajta digitális szemétnek tekintjük. Az államnak pénzhez kell jutnia, hogy kompenzálni tudja az esetleges károkat, így meg kellett oldani, hogy pénzt csináljunk a szemétből. Nem akarok részletekbe belemenni, de megtanultuk, hogy hogyan megy ez. Mostanra kialakult forgatókönyvünk van, és elég jól működik. A lefoglalt pénz már rendes, normális pénzként létezik, a Nyomozóhatóság számláin.”
Olvastad már? A youtuber, aki jó lóra tett a bitcoinnal
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!