Faruk Fatih Ozer, a Thodex kriptovaluta tőzsde alapítója tagadta az összes csalással kapcsolatos vádat a török bíróságon.
A kriptovaluta vállalkozót idén áprilisban Albániai hatóságok átadták Törökországnak, hogy szembesüljön a most már megszűnt platform működtetésében betöltött vezető szerepével összefüggő vádakkal.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A feltételezett kriptovaluta csaló, Faruk Fatih Ozer azt állítja, hogy felültették a Thodex ügyébe.
A török kriptovaluta tőzsde, a Thodex alapítója és vezérigazgatója tagadta, hogy csalással vádolnák az üzleti platformon a befektetőkkel szemben, a helyi média jelentése szerint.
Június 12-én először jelent meg hazájában bíróság előtt, miután áprilisban Albániából kiadták Törökországnak.
A Thodex 2021-ben omlott össze, miután 400.000 felhasználót vonzott, és Ozer 2 milliárd dollárt elvitt a befektetők pénzéből.
Az Interpol körözési értesítés értelmében üldözték, amíg Albánia rendfenntartó hatóságai letartóztatták 2022. augusztus 30-án.
A hétfői meghallgatáson, amely a tőzsdevel kapcsolatos váddal vádolt 21 ember elleni tárgyalás része volt, Ozer azt állította, hogy felültették , és visszautasította ellene felhozott összes csalással kapcsolatos vádat.
A többi vádlott közül hét ember is előzetes letartóztatásban van, állapította meg a Hurriyet Daily News jelentése.
„Eredeti célunk az e-kereskedelem volt. Amikor az e-kereskedelemmel foglalkoztam, felkeltették az érdeklődésemet a kriptovaluták” – magyarázta az üzletember. „Később rájöttem, hogy a társadalmi környezetemen keresztül profitálni tudok belőle, ezért arra helyeztem a vállalat fókuszát… Az egész életem összefonódott a digitális világgal annak érdekében, hogy létrehozzak egy kriptovaluta tőzsdét” – idézték szavait.
Ozer többször is hangsúlyozta, hogy a cégben meghozott döntések mind a sajátjai voltak, rámutatva, hogy nővére, Serap Ozer, aki a tőzsde vezetőségében dolgozott, nem rendelkezett valós hatalommal.
Ő volt az egyetlen személy, aki ellenőrizte a tőzsdén végrehajtott összes banki tranzakciót.
„Az, hogy az alkalmazottaimat két éve bebörtönözték, fekete folt a jogrendszereken” – állította Faruk Ozer a tárgyalóteremben.
Az Isztambuli Főügyészség által benyújtott vádirat szerint őket azzal vádolták, hogy bűnszervezetet hoztak létre, csalást és pénzmosást követtek el.
Az ügyészek összesen akár 40.564 év börtönt kértnek rájuk ezekért a bűncselekményekért.
Olvastad már? Az NFT piaca 20%-os csökkenést mutat a héten
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.