A két ország pénzügyi-technológiai szövetségei közötti paktumban a pénzügyi iparágaik működtetését szolgáló technológiák, köztük a blokklánc területén is együttműködnek.
Thaiföld és Magyarország pénzügyi technológiai szövetségei kétoldalú egyetértési megállapodást írtak alá annak érdekében, hogy támogassák a blokklánc-technológia bevezetését a pénzügyi szektorukban.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Thai Fintech Szövetség (TFA) és a magyar Blockchain Koalíció által október 25-én aláírt szándéknyilatkozat értelmében a két szövetség „megosztja egymással tapasztalatait, legjobb gyakorlatait és feltárja a közvetlen együttműködés szempontjából potenciálisan előnyös területeket” – olvasható Magyarország bangkoki nagykövetségének Facebook-bejegyzésében.
Chonladet Khemarattana, a TFA elnöke szerint az e-kereskedelem, a mobilfizetés és a digitális valuták gyorsan növekednek Thaiföldön, és a Bangkok Post október 29-i beszámolója szerint nemzetközi együttműködésre van szükség a helyi pénzügyi technológia további fejlesztéséhez.
Azt is állította, hogy a világ kriptotulajdonosainak 20%-a Thaiföldön van, az ország a nyolcadik helyen áll a Chainalysis elemzőcég által szeptemberben kiadott 2022-es globális kriptoelfogadási indexen, a TripleA kriptopénzekkel foglalkozó cég szerint pedig a lakosság közel 6,5%-a rendelkezik kriptopénzzel.
A magyar Blockchain Koalíciót az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a Nemzeti Adatgazdasági Tudásközpont közösen hozta létre 2022 márciusában, míg a Thai Fintech Association egy 2016-ban alapított nonprofit szervezet, amelynek célja a helyi pénzügyi technológiai iparág képviselete, beleértve a kriptopénztőzsdéket is.
A paktum létrejöttére azután került sor, hogy a thaiföldi központi bank az ország néhány kereskedelmi bankjával együtt szeptemberben részt vett egy elosztott főkönyvi technológiát használó, határokon átnyúló nagykereskedelmi központi banki digitális valuta (CBDC) tranzakciós platform tesztelésében.
A Bank of Thailand augusztusban azt is bejelentette, hogy 2022 végéig a magánszektorban korlátozott léptékben, nagyjából 10.000 felhasználó körében kívánja elindítani a lakossági CBDC kísérleti projektjét.
A digitális valutát „készpénzszerű tevékenységekkel”, például árukért vagy szolgáltatásokért való fizetéssel tesztelnék.
Eközben a thaiföldi Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) idén már életbe léptetett néhány korlátozást a kriptovalutákkal kapcsolatban: márciusban betiltotta a kriptovaluták fizetésre való használatát, mondván, hogy azok „befolyásolhatják a pénzügyi rendszer stabilitását”.
A szabályozó a kriptohitelezési platformok ellen is keményen fellép, és az SEC azt tervezi, hogy megtiltja a kriptotőzsdéknek, hogy digitáliseszköz-megőrző szolgáltatásokat nyújtsanak vagy támogassanak.
Úgy tűnik, Magyarország is hasonlóan kemény álláspontot képvisel a kriptovalutákkal kapcsolatban.
Februárban a Magyar Nemzeti Bank elnöke, Matolcsy György az Európai Unió egészére kiterjedő általános tilalmat akart bevezetni minden kriptokereskedésre és bányászatra, mondván, hogy az „illegális tevékenységeket szolgál” és „spekulatív”.
Olvastad már? Ezen a héten is tovább menetelhet a bitcoin
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!