A Paxos tőzsde véletlenül 20 bitcoint küldött el egy bányásznak, jutalékként, nagyjából félmillió dollár értékben, egy 200 dolláros tranzakciós díj helyett.
A bányász a Chun nicknevet használja, és nemrégiben elmondta, hogy azon gondolkodik, inkább nem adja vissza a coinokat az előző tulajdonosának.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Paxos a hét közepén osztotta meg a hírt, hogy az egyik utalásuk során tévedésből sokkal nagyobb hálózati díjat állítottak be, így a tranzakciójukat blokkba foglaló bányász 20 bitcoint kapott az általa talált blokkért.
Elmondásuk alapján a tévedés nem érinti a felhasználói pénzeket, a rendszerhiba miatt viszont az adott blokkot megtaláló bányász most 20 bitcoinnal lett gazdagabb, mindössze egyetlen tranzakció feldolgozásáért.
Chun először egyetértett abban, hogy a coinokat visszaküldje, de később szavazást indított a közösségi médiában, hogy mi legyen a történet folytatása.
I was annoyed and regretted agreeing to refund that 20 BTC. Especially when I saw the person claiming it kept saying EST instead of EDT/UTC. Last time a Zcash guy did that, I blocked his entire company.
Ref:https://t.co/MQh0ijLR11https://t.co/lxtcFH9mq3
So what should I do?
— Chun (@satofishi) September 13, 2023
Az eredményt látva elgondolkodott, és úgy fogalmazott, hogy most már nem biztos, hogy visszaküldi a pénzt.
A kérdésben a kriptoközösség számos tagja kifejtette a nézeteit, és mindegyik álláspontot, a visszaadást és a megtartást is meg lehet indokolni, jogos, valódi érvekkel.
Nagy általánosságban viszont az a nézet a domináns, hogy Chun megtarthatja a coinokat, egészen pontosan nem kötelezheti őt semmi arra, hogy visszaadja, mivel nem jogtalanul szerezte meg.
Ha pedig nem akarja megtartani, akkor akár szét is oszthatná a bányászközösségben.
A bitcoin bányászat, mint üzleti tevékenység, kifejezetten függ attól, hogy az ember hol végzi, hol kell beszereznie a szükséges elektromos áramot.
A CoinGecko nemrégiben hozta nyilvánosságra az új felmérését, amelyben arra jutottak, hogy az egyéni bányászok számára mindössze a világ 65 országában áll rendelkezésre olyan olcsó áram, hogy nyereségesen tudjanak működni.
A végletek között pedig óriási a különbség, Libanonban például 783-szor olcsóbb a bányászat, mint Olaszországban, ahol az áramdíjak miatt 1 BTC kibányászása több, mint 200 ezer dollárba kerülne.
Olvastad már? Paul Krugman: „Az infláció elleni háborút nagyjából megnyertük”
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.