A Binance Holdings ejtette a Forbes ellen rágalmazás miatt korábban beadott keresetét. A kiadvány egyik cikke azt állította, hogy a Binance állítólag meg szerette volna kerülni az amerikai szabályozókat.
A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance visszavonta jogi keresetét, amelyet korábban a Forbes és annak két újságírója ellen adott be rágalmazás miatt – derült ki hivatalos bírósági dokumentumokból.
A Binance Holdings a Forbes és annak két újságírója, Michael Del Castillo és Jason Brett ellen még novemberben kérvényezte a vádemelést, miután egy olyan cikk jelent meg az üzleti kiadványban, amely azt állította, hogy a társaság szándékosan megkerülte az Egyesült Államok pénzügyi szabályozóit.
A vád önkéntes visszavonásáról február 4-én értesítették a New Jersey-i kerületi bíróságot, amellyel a Forbes elleni jogi eljárás befejeződött.
Az újonnan benyújtott kérvény nem tartalmaz informácókat arról, miért döntött így a Binance, mindössze értesíti a bíróságot, hogy a vádlottak ellen benyújtott keresetet önkéntesen visszavonják.
A Fobres oknyomozói egy olyan dokumentum alapján írták meg cikkjüket, amely állítólag a Binance egy volt alkalmazottjától szivárgott ki, és amely állítólag részletezte a cég azon stratégiáit, ahogy az amerikai szabályozókat szerették volna megkerülni az amerikai felhasználóknak történő szolgáltatásnyújtás érdekében.
A dokumentum tanúsága szerint a Binance tervei között szerepelt a különféle szabályozói szervekkel való összefonódás is.
Egyéb állítólagos stratégiák között volt még az önszabályozó szervezetekhez való előzetes csatlakozás, valamint virtuális magánhálózat (VPN) használata, hogy így kerüljék meg a szabályozói ellenőrzéseket.
Az egyébként „Tai Chi dokumentumnak” hívott papírokra alapozott cikk a Binance szerint több millió dollár anyagi kárt okozott a vállalatnak, miközben szerintük „a történet számos hamis, félrevezető és gyalázkodó állítást fogalmazott meg a Binance-szel szemben.
A Binance szóvivője a Cointelegraph-nak elmondta, miszerint a vád visszavonása ellenére a cég álláspontja a cikkel kapcsolatban nem változott.
Mint mondták:
„A Binance továbbra is szilárdan kiáll amllett, hogy a 2020. október 29-én megjelent Forbes-cikk hamis és félrevezető. Ahogy azt a társaság kijelentette a Forbes elleni panaszában, a Binance elkötelezett amellett, hogy minden illetékes törvénynek és szabályozásnak megfeleljen, a Forbes által közölt, ezzel ellentétes állítások pedig érdemtelenek. Mindazonáltal, annak érdekében, hogy a lehető legjobb szolgáltatást nyújtsuk felhasználóinknak – különösen az ilyen példa nélküli növekedési időkben – a társaság jelenleg nem fogja erőltetni a pereskedést.”
Nos, ez a kis pereskedés valóban nagyon leszívhatta a tőzsde energiáját, hiszen ahogy arról tegnap a Kriptoworld is beszámolt, a bitcoin rekordárfolyamra való emelkedése közben a váltó weboldala több mint 10 percig elérhetetlenné vált.
A Binance kétes ügyeire egyébkét épp tegnap hívta fel a magyar kriptoközösség figyelmét Csabai Csaba, az Inlock közösségi kölcsönplatform vezérigazgatója.
Az Inlock Offtopic Telegram-csoportban akkor a szóban forgó Forbes-cikket is megosztotta.
Tény, hogy a Binance kezd egyre inkább a kriptovilág kontroverzálisabb szereplőjévé válni. Kétesnek tűnő játszmáival nem véletlenül veszíti el egyre több ember bizalmát.
Ennek ellenére az a tény, hogy a Binance rendkívül olcsón és egyszerűen hozza el az átlagemberek számára a kriptopénzek világát, az egyértelműen pozitív.
Továbbra is aggodalomra adhat azonban okot, hogy a sokak által használt kriptotőzsdét egyetlen joghatóságban sem szabályozzák, így egy esetleges bedőlés esetén nem igazán lehetne kihez fordulnia a pórul járt felhasználóknak.
Olvastad már? Mi az a Wrapped Bitcoin?
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!