Elszerencsejátékozta ügyfelei vagyonát egy kanadai kriptotőzsde

-

A kanadai ezBtc kriptopénz kereskedési platform és alapítója, David Smillie becsapta az ügyfeleket azzal, hogy mintegy 13 millió kanadai dollárt (9,5 millió dollár) tulajdonított el a kriptopénz-befektetéseikből, és a pénzt szerencsejátékra használta fel.

A British Columbia Securities Commission (BCSC), egy kanadai tartományi szabályozó hatóság által létrehozott testület megállapította, hogy az ezBtc „saját céljaira” eltulajdonította az ügyfelek pénzeszközeit.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Az ezBtc platform, amely 2019 szeptemberében vagy annak környékén végleg leállt, és 2022-ben megszűnt, azt állította, hogy a felhasználók összes kriptobefektetéseit hidegtárcákban tárolja.

Működése alatt, 2016 és 2019 között az ezBtc több mint 2300 bitcoint és több mint 600 ethert gyűjtött össze a kriptobefektetőktől.

Az EzBtc 935,46 bitcoint és 159 ethert használt fel személyes célokra és szerencsejátékra

A BCSC testület szerint Smillie a felhasználók pénzének közel egyharmadát szerencsejátékra és személyes célokra fordította.

A testület megállapította továbbá, hogy a Smillie és az ezBtc által szervezett „csalás” „tényleges veszteséghez vezetett”, mivel az ügyfelek nem tudták kivenni eszközeiket.

A bírósági beadvány szerint a szankciókat szeptember 24-ig fogják kiszabni, és azok a pénzbüntetéstől a piaci részvétel tilalmáig terjedhetnek.

Smillie és az ezBtc képviselői személyesen nem vettek részt a meghallgatáson, de az alapítót egy ügyvéd képviselte.

Lassú kriptoátvétel Kanadában

Összességében a kriptovaluta elfogadása Kanadában több mint két éve stagnál, és a lakosság mindössze 3%-a használja a bitcoint vagy más kriptovalutákat a mindennapi fizetésekhez. Ehelyett a kanadaiak a készpénzes és kártyás fizetéseket részesítik előnyben.

A készpénz és a kártya számos egyéb alternatívája közül a kanadai válaszadók többsége az e-átutalást részesítette előnyben, amely a pénzátutalás e-mail címek vagy telefonszámok használatával történő módja.

A kriptovaluta lassú kanadai elterjedésének elsődleges oka a készpénzmentességtől való általános vonakodás.

Olvastad már? Mire érdemes figyelni a kriptopiacon ezen a héten?

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.