Spanyolországban is kockázatosnak látják a kriptót

Margarita Delgado, a spanyol jegybank helyettes kormányzója kifejtette véleményét a kriptovalutákról és arról, hogy azok hogyan növelik a kockázatokat a mai gazdaságban.
A PWC könyvvizsgáló-cég „A változás klímája” című rendezvényén Delgado kifejtette, hogy a kriptovaluták folyamatos és kiterjesztett használata különböző típusú kockázatokat hozhat a lakosság jelenleg kriptovalutát birtokló 12%-a számára.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A spanyol jegybank alelnöke a kriptokockázatokat vizsgálja

A spanyol jegybank helyettes kormányzója, Margarita Delgado véleményt nyilvánított a kriptovaluták használatáról és arról, hogy azok milyen hatással lehetnek az ország gazdaságára.
A kijelentéseket „A változás klímája” elnevezésű rendezvényen elhangzott beszédében tette, amelynek középpontjában a pénzügyi világ változó természete állt.
A kormányzóhelyettes kijelentette, hogy a kriptovaluták növekvő használata egy sor kockázatot rejt magában a rendszer számára, többek között azt, hogy az ezeket az eszközöket használó emberek általánosságban nem rendelkeznek megfelelő ismeretekkel a témában.
Az egyéb kockázatok között szerepel a decentralizált pénzügyi szegmenshez kapcsolódó ismeretlenség, amely túlzott hitelfelvételre ösztönözhet és fizetési problémákat okozhat. A kriptoszegmens más piacokra gyakorolt hatásairól Delgado részletesen is szólt.

„A magas volatilitás ragályos hatással lehet más piacokra, a pánik és a túlreagálás miatt, amely átterjedhet más kereskedési környezetekre.”

Delgado utalt arra is, hogy a kriptopénzeszközök befektetése és tartása milyen hatással lehet a hagyományos banki tevékenységekre, mivel egy olyan vegyes szektor alakul ki, amely mindkét szolgáltatást kínálja ügyfeleinek. Kijelentette, hogy az eszközök bevezetése „nagyon relevánsan megnövelné a kockázatokat”.
A Spanyol Nemzeti Bank már megkongatta a vészharangot, amikor a hagyományos bankok kriptovaluta-alapú szolgáltatásokat vezettek be az ügyfeleknek.
A Spanyol Nemzeti Bank kormányzója beszélt ennek a társulásnak a veszélyeiről, és ugyanígy kijelentette, hogy a kriptopénzeszközöknek való kitettség új kockázatokat hozna a bankszektor számára.

Végül Delgado becslése szerint a spanyol állampolgárok 12%-a rendelkezik valamilyen kriptopénzeszközzel, így ezt a fajta vitát fel kell vetni annak érdekében, hogy megbizonyosodjanak a teljes képről a kriptovaluta témájában.

„Ellenőrizni kellene, hogy ezek a befektetők teljes mértékben tisztában vannak-e a kockázatokkal, amelyeknek ki vannak téve, vagy egyszerűen csak a rendkívül nagy nyereségre vonatkozó várakozások hajtották őket.”

Olvastad már? Ukrajna a blockchain tekintetében is közeledne Európához

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Egy kriptobálna milliókat bukott a rossz időzítésen

Egy Ethereum-bálna nemrég eladta teljes készletét, több, mint 900 napos tartás után. Az illető 10.000 Etherrel rendelkezett, amelyet még 2022 végén vásárolt, nagyjából 13 millió...

A digitális eszközök szabályozási reformjáról tartott meghallgatást az amerikai Képviselőház

A Képviselőház Pénzügyi Szolgáltatások Bizottságának tagjai egy április 9-i meghallgatáson értékelték újra a digitális eszközöket a meglévő értékpapírtörvények alapján. Az áttekintés célja, hogy összehangolja az innovációt és a...

Az argentin törvényhozók megszavazták a Milei elleni vizsgálat megindítását – hírösszefoglaló

Argentína képviselőháza megszavazta, hogy vizsgálatot indítsanak Javier Milei elnök ellen. A vád szerint Milei népszerűsítette a Libra mémcoincsalást. Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump új vámokat...

Az EKB vezetője a digitális euró mellett érvel, csökkenteni kell az amerikai stablecoinok dominanciáját

A Európai Központi Bank egyre erősebben figyelmeztet a stablecoinok terjedésére. Egyik vezető tisztviselője szerint digitális euróra van szükség, hogy visszaszorítsák a dollárhoz kötött stablecoinok hatását...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.