A tranzakciókban szereplő egyik kulcsfontosságú cím 1PYYj, amely többször is kapott Bitcoint ezekből a korai tárcákból.
Még érdekesebbé teszi az ügyet, hogy 1PYYj kapcsolatban áll a 12ib című tárcával, amely jelenleg az egyik legnagyobb BTC-vagyont birtokolja, nagyjából 3 milliárd dollár értékben.
Ez arra utalhat, hogy 1PYYj akár Satoshihoz is tartozhatott, vagy egy olyan korai Bitcoin-fejlesztőhöz, aki jelentős szerepet játszott a hálózat elindításában.
Lehet, hogy ez a hiányzó láncszem Satoshi Nakamoto kilétéhez?
A még nagyobb felfedezés az, hogy a Cavirtex tőzsdét 2016-ban felvásárolta a Kraken, és elképzelhető, hogy megtartotta a KYC (Know Your Customer) adatait azokról a felhasználókról, akik ott tranzakciókat hajtottak végre.
Ha ezek az adatok még léteznek, akkor a Kraken vezérigazgatója, Jesse Powell (@jespow) elméletileg hozzáférhet olyan információkhoz, amelyek felfedhetik Satoshi kilétét.
Ugyanakkor az nem egyértelmű, hogy ezek az adatok megőrzésre kerültek-e, vagy hogy a tőzsde alkalmazott-e személyazonosság-ellenőrzést a korai években.
Rejtélyes tranzakciók és a Bitcoin korai elosztása
Tovább fokozza a rejtélyt, hogy ezekből a Satoshihoz köthető tárcákból 200 BTC érkezett egy Bitcoin faucethez – egy olyan rendszerhez, amely ingyenesen adott 5 BTC-t a felhasználóknak egy egyszerű CAPTCHA megoldása után.
Ez a Bitcoin korai elosztásának egyik leggyakoribb módszere volt, amikor az eszköznek még alig volt piaci értéke.
Emellett egy másik, 500 BTC-s átutalás is történt 1PYYj címére 2010-ben, ami találgatásokat indított el arról, hogy ez egy fizetés lehetett egy másik személynek vagy szervezetnek.
Ha ez igaz, akkor ez az egyik ritka dokumentált eset lehet egy Satoshihoz köthető tranzakcióról, amely további betekintést nyújthat a Bitcoin korai elosztásának folyamatába.
Mit jelent mindez Satoshi keresése szempontjából?
Ez az új bizonyíték megkérdőjelezi a korábbi elméleteket Satoshi kilétéről, különösen gyengíti a feltételezést, miszerint Len Sassaman kriptográfus állhatott a Bitcoin mögött.
Emellett új kérdéseket vet fel arról, hogy a régi tranzakciós adatok végül felfedhetik-e a Bitcoin titokzatos alkotóját.
Bár a végső bizonyíték megtalálásának esélye továbbra is csekély, ez a felfedezés új reményt adhat annak a pénzügyi rejtélynek a megoldására, amely az egész világot foglalkoztatja.
Olvastad már? Volt Google-mérnök ellen emeltek vádat mesterséges intelligenciával kapcsolatos ipari kémkedés miatt
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.