A brazil Sao Paolo város bevezette a blokklánc fogalmát az önkormányzati adathozzáférési és átláthatósági törvényben.
A blokklánc fogalmát olyan technológiaként határozzák meg, amely hasznos lehet ezen a területen, de a város nem határozta meg a jövőbeni használatának struktúráit vagy megvalósítását.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Sao Paolo törvénye bevezeti a blokklánc fogalmát
A kriptopénzek mögött álló technológia részét képező blokklánc egyre több felhasználási esetét fogadják el az intézmények a világ minden táján.
Sao Paolo városa a nemrégiben elfogadott önkormányzati adat- és átláthatósági törvényébe beépítette a blokklánc fogalmát mint olyan technológiát, amely segíthet az állam feladatainak ellátásában.
A jogszabályban a blokkláncot olyan megváltoztathatatlan főkönyvként definiálják, amely számítógépes hálózat segítségével képes rögzíteni a tranzakciókat és nyomon követni azokat.
Bár a technológiát hasznos eszközként említik, a törvény nem határozza meg, hogy milyen módon lehet hasznosítani az adatokhoz való hozzáférés és az átláthatósággal kapcsolatos feladatok hatékonyabbá tételére.
Ez egyes szakértők szerint arra enged következtetni, hogy a definíciónak a törvénybe való beillesztése csak véletlen, mivel a dokumentum nem jelöl meg semmilyen végrehajtási módszert.
Erről Marcelo Castro, a Machado Meyer jogi iroda ügyvédje nyilatkozott az O’Globónak:
Az intézmények elismerik, hogy a blokklánc előnyös a gazdaságban, azonban nincs olyan konkrét parancs, amely kimondaná, hogy a technológiát hogyan fogják használni egy ütemterv keretében, és ez óriási kockázatot jelenthet.
Befogadják az innovációt
A dokumentum mögött álló jogalkotók azonban megvédték azt a megközelítést, amellyel az új technológiákat a törvénybe foglalták.
Maria De Carli, a rendelet szerzője megvédte azt az általános módot, ahogyan a törvény a blokkláncot említi.
De Carli helyi forrásoknak elmondta, hogy a törvény nem adhat szigorú felhasználási eseteket a technológiára, mivel ezeket az önkormányzati végrehajtó szervekkel kell megvitatni.
De Carli a törvény hatálya alá tartozó blokklánc-technológia számos felhasználási módját említette, például a korrupciós esetek felderítésének segítését és a közszerverek megfelelőségének biztosítását, mivel a technológia lehetővé teszi minden egyes tranzakció nyilvános megtekintését.
Nemzeti szinten más ilyen jellegű kezdeményezések is folyamatban vannak.
Májusban a Brazil Fejlesztési Bank elindította a Brazil Blockchain hálózatot, egy blokkláncprojektet, amelynek célja, hogy más közintézmények számára is bázisként szolgáljon a decentralizált alkalmazások kiépítéséhez, hogy növeljék a közfunkciók átláthatóságát.
Olvastad már? Új frissítésre készülnek az Ethereum fejlesztői
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!