A ChatGPT fejlesztője a pletykák szerint saját processzort gyártana, hogy meg tudják oldani a hardverhiányt, amely lassítja a működésüket.
Az ilyen célra alkalmas csipek iránti igény nagymértékben megnőtt, mióta a cég tavaly bemutatta a mesterséges intelligenciával működő csetbotját.
Számos lehetőséget átgondoltak, hogy hogyan lehetne túljutni ezen az akadályon, köztük olyanokat, mint a gyártó-cégek felvásárlása, vagy a közeli együttműködés például az Nvidiával.
Sam Altman, az OpenAI ügyvezetője korábban is panaszkodott már arra, hogy egyre nehezebben jutnak hozzá a fejlesztésekhez szükséges hardverekhez, nemrégiben pedig úgy fogalmazott, hogy a mesterséges intelligencia futtatására alkalmas csipek felvásárlása elsőrendű prioritás a vállalat számára.
Amennyiben az OpenAI ténylegesen a sajt gyártás mellett dönt, akkor is még évekre lehet szüksége, hogy ez a projekt kézzel fogható eredményeket érjen el, és addig még mindig az Nvidia kapacitásaira van utalva, amely a processzor-piac 80%-át dominálja.
Az OpenAI technológiája a szuperszámítógépeken alapul, és a ChatGPT-t futtató eszköz, amelyet a Microsoft épített a cég számára, összesen 10 ezer videókártyát használ.
A program futtatása rendkívül drága, a becslések alapján egyetlen kérés végrehajtása nagyjából 4 centes összeget emészt fel.
A csipgyártás elindítása szintlépést jelentene az OpenAI számára, mert eddig mindössze néhány cég kezdett bele ilyesmibe.
Jelenleg a Google és az Amazon versenyez ugyanezen a pályán, mivel mindkettő szeretne nagyobb befolyást a csipek gyártásában, hiszen mindkét vállalat üzleti modellje nagymértékben függ ezektől a hardverektől.
A Facebook anyacége, a Meta nemrégiben mutatta be a saját AI projektjét, és emellett belefogott egy saját csip kifejlesztésébe is.
A kezdeti nehézségek miatt az első prototípusok használhatatlannak bizonyultak, de a hírek szerint a cég már dolgozik az újabb modelleken.
A Microsoft nem csak az OpenAI saját AI alkalmazása mögé állt be, de a hardvergyártásba is belefognának egy saját kialakítású, egyedi csippel, és az általuk fejlesztett eszközt az OpenAI tudja azonnal, élesben tesztelni.
Olvastad már? A Binance elindítja a másolás kereskedési modulját
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.