A Bitcoin és Ethereum ETF-ek ismét a figyelem középpontjába kerültek, mivel minden eddiginél nagyobb tőkebeáramlást értek el, újabb rekordot állítva fel a digitális eszközök piacán.
A CoinShares jelentése szerint az intézményi befektetők különösen nagy érdeklődést mutattak ezek iránt az alapok iránt december folyamán.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Rekordot döntött a tőkebeáramlás
Az elmúlt hét során összesen 3,85 milliárd dollár áramlott digitális eszközökkel foglalkozó alapokba, ami főként a Wall Street kriptovaluták iránti töretlen étvágyának köszönhető.
A legnagyobb nyertes a BlackRock iShares ETF-je volt, amely 3,2 milliárd dollárt vonzott be. Ezzel a vállalat által kezelt kriptoeszközök összértéke elérte az 56,7 milliárd dollárt.
Az Ethereum sem maradt le sokkal, a múlt héten 1,2 milliárd dollárnyi rekordösszegű tőkebeáramlást tapasztalt.
Ez még a júliusi amerikai spot ETH ETF-ek jóváhagyásakor látott számokat is meghaladta.
Az Egyesült Államok jelenleg az elsőszámú piac a digitális eszközökkel foglalkozó befektetési termékek tekintetében, 3,6 milliárd dolláros teljes tőkebeáramlással.
Új ETF-ek a láthatáron
Egyre több szó esik kisebb kriptovaluták, például az XRP és Solana ETF-ek jóváhagyásáról, különösen Donald Trump januári hivatalba lépése után.
Az elmúlt héten az is kiderült, hogy a Wall Street ETF-kibocsátói jelenleg több Bitcoint birtokolnak, mint bárki más, még Satoshi Nakamoto Bitcoin-készletét is meghaladják.
A Bitcoin ETF-ek piaci értéke jelenleg 109 milliárd dollár, amely meghaladja a MicroStrategy, a legnagyobb vállalati Bitcoin-tulajdonos, és a Binance, a vezető kriptotőzsde együttes tartalékait.
Bár az intézményi vásárlások érzékelhető mértékben növekedtek, a hosszú távú Bitcoin-tulajdonosok eladási hulláma rányomta a bélyegét a piacra, hiszen a CryptoQuant elemzése szerint az elmúlt 30 napban több mint 827,783 BTC-t értékesítettek.
Ez az eladási nyomás lehet az oka annak, hogy a Bitcoin nem tudta tartósan meghaladni a 100.000 dolláros szintet, és hétfőn visszacsúszott a határ alá, jelenleg 97.000 dollár körül mozog.
Az intézményi érdeklődés hajtja a növekedést
A Bitcoin piaci kapitalizációja immár meghaladja a 2 billió dollárt, ami nagyrészt az intézményi befektetéseknek köszönhető, elsősorban az ETF-ek révén, nem pedig a lakossági befektetőknek.
Donald Trump visszatérésével és a Bitcoin-párti politikai ígéreteivel a piac tovább formálódik.
Trump olyan kripto-barát személyeket nevezett ki kulcsfontosságú pozíciókba, mint David Sacks, aki „kripto-cárként” működik majd, és Paul Atkins, aki az SEC vezetését veszi át.
Ezek az intézkedések csak tovább fokozzák az intézményi lelkesedést, mivel mindkét szakértő elismert Bitcoin-támogatónak számít a szakmában.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Peter Schiff: A Bitcoin nemzetbiztonsági fenyegetést jelent az Egyesült Államok számára
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.