A legújabb hírek szerint az USA-ban rekordméretű a háztartások eladósodása – már átlépték a 14 billió dollárt.
A dollár elértéktelenedése és a kifogásolható bankrendszerek állhatnak emögött, de vajon a bitcoin lehet a megoldás?
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
Az adósságok elmélyülnek
A Fed negyedéves jelentése szerint a háztartások adósságai az év végén átlépték a 14,15 billió dollárt. Ez 1,4%-os, vagyis 193 milliárd dolláros emelkedés 2019 utolsó negyedévéhez képest.
A jelentés szerint ez 1,5 billió dollárral magasabb, mint a 2008-as gazdasági válság előtti harmadik negyedéves 12,68 billió dollár.
Zsinórban a 22. olyan negyedévről beszélünk, melyben növekedett a háztartások adóssága, ezt főleg pedig főleg a jelzáloghitelek teszik ki. A lakhatási adósságok 120 milliárdot növekedtek, míg a nem lakhatási adósságok 79 milliárd dollárt növekedtek, amely önmagában is 4,2 billió dolláros rekordot állított fel.
Wilbert Van Der Klaauw, a New York-i Fed alelnöke elmondta, hogy az adatok azt mutatják, hogy „a hitelkártyahasználók száma folyamatosan növekszik 2016 óta, különösen a fiatalabbak körében.”
Peter Schiff, az örök aranyrajongó és bitcoinkritikus a gyengülő gazdaságot okolja a növekedésért, amely ellentmond az elnök álláspontjának az ország gazdasági állapotáról.
„Ha a gazdaság valóban erős lenne, akkor a háztartások kifizetnék a tartozásaikat. Ehelyett egy gyengülő gazdaság csak még több adósságba hajszolja a családokat.”
Ismét a bankok a felelősek a válságért, a negatív kamatlábakkal és azzal, hogy a központi bankok folyamatosan megmentik őket a folyamatos visszavásárlásokkal.
Ez azonban nem fogta vissza az elnököt attól, hogy hatalmas adókedvezményeket nyújtson a milliárdos bankárok számára, mialatt a háztartások egyre eladósodnak.
A bitcoin mint megmentő
A dollár elértéktelenedésével csökken annak vásárlóereje, és emellett hitelezésre buzdít.
A kamatláb csökkentése eltántorítja az embereket a megtakarításoktól. Ez történik egy olyan társadalomban, ahol a fogyasztás uralkodik és arra ösztönzik az állampolgárokat, hogy minél többet költsenek a gazdaság fenntartása és a felső 1% gazdagítása érdekében.
Ez mind az olyan menedékek felé tereli az embereket, mint a bitcoin és az arany – idén mindkettő jelentős áremelkedést tapasztalt, a gazdaság egyre borúsabb felhői alatt.
Az Ethereum is kezd vagyontárolási eszközzé alakulni, ugyanis egyre biztosabb a helyzete, mint egy decentralizált pénzügyi ökoszisztéma alapja.
Olvastad már? A Tron blokkláncára költözik a Steemit
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂