Leállítottak egy Bitcoin-bányát a thaiföldi Chonburi városában, miután a hatóságok egy hatalmas áramlopási rendszert fedeztek fel.
A razzia során közel 1000 bányászati gépet foglaltak le, ami rávilágít az illegális tevékenység nagyságrendjére.
A művelet elképesztő mértékben szívta el az áramot, ami aggodalomra adott okot a thaiföldi elektromos hálózat terhelése és a növekvő kriptoökoszisztéma szélesebb körű következményei miatt.
Thaiföld: A hatóságok nagyszabású áramlopási rendszert lepleztek le
A thaiföldi bűnüldözési osztály (CSD) és a tartományi villamosenergia-hatóság (PEA) illegális Bitcoin-bányászati műveletet leplezett le Chonburiban.
A hatóságok razziát tartottak a Phanat Nikhom-i telephelyen, miután bizonyítékot találtak arra, hogy a létesítmény megbabrálta a villanyórát, hogy áramot lopjon.
A lopás a jelentések szerint elsősorban éjszaka történt, hogy elkerüljék a felderítést, míg az áramszámláló napközben normálisan működött. Ez a stratégiai visszaélés lehetővé tette az üzemeltető számára, hogy jelentős áramköltségek nélkül bányásszon bitcoint.
A hatóságok azzal vádolták az érintetteket, hogy nagy mennyiségű áramot loptak a gépek működtetéséhez. Az akciót a Montree Theskhan vezérőrnagy, a CSD parancsnoka által vezetett csoport leplezte le.
Millió dolláros bitcoinbánya terhelte Thaiföld energiahálózatát
A razzia során a tisztviselők 996 Bitcoin-bányászati gépet és kapcsolódó eszközöket foglaltak le. Bár a hatóságok nem közölték az értéket, az ilyen gépek jellemzően több millió dollárt képviselnek.
A thaiföldi 4 thai bát/kWh áramdíjjal számolva az ellopott áram 620.000 thai bátot (kb. 17.800 dollár) tesz ki. Összehasonlításképpen: egy átlagos háztartás villanyszámlája 750 thai bát.
Ne maradj le a legfrissebb hírekről és videóinkról– kövess minket az Instagramon is!
Munkavállaló fedte fel az éjszakai lopást, az üzemeltetők ismeretlenek
A telephely egyik alkalmazottja beismerte, hogy az áramlopás kizárólag éjszaka történt, és egy manipulált fogyasztásmérő segítségével eltitkolták az üzem energiafogyasztását.
A rendszer megszervezéséért felelős vállalat vagy személyek azonban továbbra sem azonosíthatóak.
A CSD bejelentette, hogy bírósági végzést fog kérni az illegális bányászati tevékenység mögött álló üzemeltetők felkutatására és letartóztatására.
Ez az incidens is aláhúzza, hogy Thaiföldön egyre nagyobb szükség van a kriptovaluta-bányászat szigorú szabályozására és felügyeletére.
Bányászati üzemek bezárása más országokban
A Thaiföldön történt leállás a kriptopénzbányászat körüli viták szélesebb mintáját tükrözi világszerte.
Iránban az illegális bányászati tevékenységek többször is megterhelték az elektromos hálózatot, különösen a csúcsidőszakokban, ami szezonális leállásokhoz vezetett.
A 2021-es kínai kriptobányászati tilalom környezetvédelmi és energetikai aggályok miatt a bányászokat áthelyezésre vagy bezárásra kényszerítette.
Kazahsztánban, az egykor jelentős bányászati központban az engedély nélküli bányászat súlyos áramkimaradásokhoz vezetett, ami arra késztette a kormányt, hogy szigorúbb szabályokat vezessen be.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Elfogadja-e a Meta a Bitcoint? Egy részvényes új irányt javasol
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.